Rock and roll akrobatyczny

i

Autor: Sławomir Babiarz - Klub Sportowy Podwawelski, materiały prasowe

Krakowscy tancerze będą bronić tytułu w rock 'n' rollu akrobatycznym! Przed nami Mistrzostwa Świata

2022-09-23 9:28

Pary z piętnastu krajów zawalczą o mistrzowskie tytuły w rock 'n' rollu akrobatycznym. W przyszły weekend (1-2 października) w Hali Widowiskowo-Sportowej "Suche Stawy" odbędą się Mistrzostwa Świata, Europy oraz Puchar Świata. Tancerze zmierzą się na parkiecie w różnych kategoriach wiekowych. Drużyna z Krakowa będzie bronić tytułu Mistrzów Świata w Formacji Quattro.

Dyscyplina Rock’n’Roll Akrobatyczny od roku 2001 jest oficjalnym sportem światowym i coraz bardziej rozpoznawaną dyscypliną sportową w Polsce. Jej popularyzacja znacząco wzrosła po zdobyciu przez polską parę Annę Miadzielec i Jacka Tarczyło złotego medalu podczas Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu. W roku ubiegłym, w dniach 16-17.10.2021, Klub Sportowy PODWAWELSKI był organizatoremDrużynowych Mistrzostwa Świata Par Seniorów (Formacje Quattro), które zaliczają się do zawodów najwyższej rangi w głównej kategorii w tej dyscyplinie sportu. Zawody te zakończyły się ogromnymsukcesem, jakim było zdobycie złotego medalu przez polską reprezentację, Formację POL – MAVERICK prezentującej choreografię o nazwie „Top Gun". Teraz drużyna będzie bronić tytułu Mistrzów Świata.

- Od samego rana będą trwały rundy eliminacyjne, a wieczorem od 18:00 zapraszamy na część finałową.  Wtedy siedem najlepszych par i siedem najlepszych formacji powalczy o złoto i mistrzowskie tytuły - mówi Dorota Lipka-Nowak, Wiceprezes Klubu Podwawelski w Krakowie.

Tancerze zaprezentują nie tylko podstawowe kroki rock 'n' rolla, ale i wymagające akrobacje.

- Mnóstwo obrotów, figur na podłożu, skoków, padów, kombinacji kroków. To są elementy obowiązkowe.  W starszych kategoriach: Młodzików, Juniorów czy Seniorów wchodzą elementy akrobatyczne - dodaje Lipka-Nowak.

W krakowskim Klubie Podwawelski rock 'n' roll akrobatyczny trenuje ponad 450 zawodników. Bilety na mistrzostwa będą do nabycia przy wejściu na halę zawodów. Wydarzeniu patronuje Radio Eska.

Kraków, dworzec PKP, nie-ruchome schody potrzebują 2 milionów złotych na remont

QUIZ. NAJNOWSZY quiz o brytyjskiej rodzinie królewskiej! Ile wiesz o Elżbiecie II, Meghan czy Kate?

Pytanie 1 z 10
Ile diamentów znajduje się w koronie, która leżała na trumnie królowej?