Krakowscy tancerze będą bronić tytułu w rock 'n' rollu akrobatycznym! Przed nami Mistrzostwa Świata

2022-09-23 9:28
Rock and roll akrobatyczny
Autor: Sławomir Babiarz - Klub Sportowy Podwawelski, materiały prasowe

Pary z piętnastu krajów zawalczą o mistrzowskie tytuły w rock 'n' rollu akrobatycznym. W przyszły weekend (1-2 października) w Hali Widowiskowo-Sportowej "Suche Stawy" odbędą się Mistrzostwa Świata, Europy oraz Puchar Świata. Tancerze zmierzą się na parkiecie w różnych kategoriach wiekowych. Drużyna z Krakowa będzie bronić tytułu Mistrzów Świata w Formacji Quattro.

Dyscyplina Rock’n’Roll Akrobatyczny od roku 2001 jest oficjalnym sportem światowym i coraz bardziej rozpoznawaną dyscypliną sportową w Polsce. Jej popularyzacja znacząco wzrosła po zdobyciu przez polską parę Annę Miadzielec i Jacka Tarczyło złotego medalu podczas Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu. W roku ubiegłym, w dniach 16-17.10.2021, Klub Sportowy PODWAWELSKI był organizatoremDrużynowych Mistrzostwa Świata Par Seniorów (Formacje Quattro), które zaliczają się do zawodów najwyższej rangi w głównej kategorii w tej dyscyplinie sportu. Zawody te zakończyły się ogromnymsukcesem, jakim było zdobycie złotego medalu przez polską reprezentację, Formację POL – MAVERICK prezentującej choreografię o nazwie „Top Gun". Teraz drużyna będzie bronić tytułu Mistrzów Świata.

- Od samego rana będą trwały rundy eliminacyjne, a wieczorem od 18:00 zapraszamy na część finałową.  Wtedy siedem najlepszych par i siedem najlepszych formacji powalczy o złoto i mistrzowskie tytuły - mówi Dorota Lipka-Nowak, Wiceprezes Klubu Podwawelski w Krakowie.

Tancerze zaprezentują nie tylko podstawowe kroki rock 'n' rolla, ale i wymagające akrobacje.

- Mnóstwo obrotów, figur na podłożu, skoków, padów, kombinacji kroków. To są elementy obowiązkowe.  W starszych kategoriach: Młodzików, Juniorów czy Seniorów wchodzą elementy akrobatyczne - dodaje Lipka-Nowak.

W krakowskim Klubie Podwawelski rock 'n' roll akrobatyczny trenuje ponad 450 zawodników. Bilety na mistrzostwa będą do nabycia przy wejściu na halę zawodów. Wydarzeniu patronuje Radio Eska.

Kraków, dworzec PKP, nie-ruchome schody potrzebują 2 milionów złotych na remont

QUIZ. NAJNOWSZY quiz o brytyjskiej rodzinie królewskiej! Ile wiesz o Elżbiecie II, Meghan czy Kate?

Pytanie 1 z 10
Ile diamentów znajduje się w koronie, która leżała na trumnie królowej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE