Kraków. Zderzenie tramwajów na ul. Klimeckiego: prokuratura wszczęła śledztwo

2022-05-19 15:51

Prokuratura wszczęła w czwartek dochodzenie w sprawie zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło w środę na ul. Herlinga Grudzińskiego w Krakowie. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało ok. 20 osób.

Do wypadku doszło w środę. Tramwaj MPK nr 49 jadący torowiskiem ul. Herlinga Grudzińskiego od strony ul. Kotlarskiej najechał na stojący tramwaj nr 50. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało ok. 20 osób, część z nich trafiła do szpitala. Wśród rannych był m.in. motorniczy jednego z tramwajów - mężczyzna został zakleszczony w kabinie pojazdu. Po uwolnieniu został przewieziony do szpitala. Utrudnienia trwały do godzin nocnych.

Jak przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, postępowanie dotyczy nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym na skutek nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa i sprowadzenia w ten sposób zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz dla mienia w wielkich rozmiarach.

W ramach dochodzenia – przekazał prokurator – m.in. zatrzymano motorniczemu, który najechał na zatrzymany pojazd, pozwolenie do kierowania tramwajem, a także przebadano obu kierujących

Na chwilę obecną brak jest informacji, aby kierujący byli nietrzeźwi lub znajdowali się pod wpływem środków odurzających - zaznaczył rzecznik.

Prokuratorzy przeprowadzili oględziny miejsca wypadku i uczestniczących w nim pojazdów, przesłuchali świadków i powołali biegłego, aby ocenił stan techniczny tramwajów – zostaną one komisyjnie przebadane. Wystąpiono także do MPK o zabezpieczenie nagrań monitoringu z kamer umieszczonych w tramwajach oraz zabezpieczono telefon od jednego z motorniczych.

Jak zapewnił w czwartek PAP rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk, przewoźnik w pełni współpracuje z prokuraturą i udostępnia wskazane materiały i pojazdy

Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte. Studenci przebiegli nocą ulicami miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE