Zamiast wody, alkohol. 42-latek z Krakowa ukrywał prawie tysiąc litrów nielegalnej substancji

2023-01-20 12:44

Prawie tysiąc litrów nielegalnego alkoholu odkryli krakowscy policjanci w samochodzie dostawczym znajdującym się na parkingu na jednym z krakowskich osiedli. 42-latek nie był w stanie wytłumaczyć racjonalnie funkcjonariuszom, skąd wzięła się u niego taka ilość substancji. Czekają go teraz srogi konsekwencje.

W środę, 18 stycznia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon Dębnik, gdzie wedle informacji na jednej z posesji miały znajdować się hurtowe ilości nielegalnego alkoholu.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali 42-latka. W trakcie przeszukania policja odkryła w pojeździe dostawczym, zaparkowanym na terenie posesji, kilkadziesiąt zbiorników oraz butli ze spirytusem, o łącznej objętości 994 litrów. Żadne z nich nie posiadało znaków akcyzowych. 42-latek został zatrzymany, a nielegalny alkohol zabezpieczony.

Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, w jakim celu posiadał i jak wszedł w posiadanie tak dużej ilości spirytusu. Według wyliczeń uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy, cła i podatku VAT wyniosło w tym przypadku 68.443 złote - podaje policja.

Za przestępstwo karno – skarbowe związane z posiadaniem znacznych ilości wyrobów spirytusowych grozi mężczyźnie kara do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

Makabra w Krakowie: z okna wieżowca wypadła kobieta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE