Kraków z zakazem sprzedaży alkoholu w nocy? Będą konsultacje w tej sprawie

2022-08-17 22:33
alkohol
Autor: Pixaby

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą w Krakowie? Urząd Miasta analizuje możliwość wprowadzenia częściowej prohibicji na terenie Krakowa. Ograniczenia miałyby dotyczyć jedynie sprzedaży detalicznej. Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczną się w październiku.

Ratusz ma kilka propozycji, w związku z tym chciałby przeprowadzić wspomniane konsultacje w formie ankiety. Władze Krakowa biorą pod uwagę następujące opcje: prohibicja między północą a godz. 5:30, miedzy 22:00 a 6:00 lub całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w nocy.

Zapytamy mieszkańców przede wszystkim, czy chcą takiego ograniczenia, kolejno, jeżeli tak to czy w całym mieście czy tylko w tych dzielnicach, w których zawnioskują, a także w jakich godzinach - mówi Bogusław Kośmider, wiceprezydent Krakowa.

Zdania mieszkańców są podzielone.

Jestem za tym! Bardzo dobrze, popieram! Powinna zmniejszyć się dostępność napojów procentowych.

Tak było za komuny, ale czy to dzisiaj ma sens? To wtedy nic nie dało. Z założenia może jest to słuszne, ale jest druga strona medalu: ludzie mogą stracić pracę. Ciężki tema t- oceniają mieszkańcy.

Jeśli finalnie mieszkańcy dadzą nocnej prohibicji zielone światło, Rada Miasta zajmie się projektem uchwały już na początku przyszłego roku.

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad:
Robert Karaś to prawdziwy Robocop! Polak walczy na dystansie 10-krotnego IronMana
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE