WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Oto majątki kandydatów na prezydenta Krakowa. Kto ma najwięcej nieruchomości, a kto zarabia na kryptowalutach? [GALERIA]

2024-04-03 16:29

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy Krakowa wybiorą swoich przedstawicieli do Rady Miasta, Sejmiku Wojewódzkiego, a także nowego prezydenta miasta. Obecnie aż 8 osób będzie ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa. Sprawdziliśmy, jakimi majątkami dysponują chętni na ten urząd.

Wybory na prezydenta Krakowa. Ośmiu kandydatów na urząd

Już w kwietniu w Krakowie dojdzie do prawdziwej rewolucji. Po 22-latach sprawowania urzędu prezydenta miasta przez Jacka Majchrowskiego, w stolicy Małopolski dojdzie do zmiany władzy. Obecnie osiem osób zgłosiło swój start w trwającej obecnie kampanii. Krakowianie wybiorą nowego włodarza miasta spośród: radnego Łukasza Gibały, wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga, posła PO Aleksandra Miszalskiego, rektora UEK-u prof. Stanisława Mazura, posła Trzeciej Drogi Rafała Komarewicza, posła PiS Łukasza Kmity, posła Konfederacji Konrada Berkowicza i prawicowego aktywisty Adama Hareńczyka.

Kandydaci na prezydenta Krakowa. Prześwietlamy ich majątki

Sprawdziliśmy, jakimi majątkami dysponują osoby, które obecnie ubiegają się o fotel prezydenta Krakowa. Na podstawie danych z najnowszego oświadczenia majątkowego wyszczególniliśmy, ile posiadają oszczędności, a ile długów oraz ile nieruchomości posiadają, czy jakimi samochodami jeżdżą. Sprawdźcie już teraz w naszej galerii poniżej, kto jest najbogatszy, a kto musi spłacać kredyty.

Oto majątki kandydatów na prezydenta Krakowa. Kto ma sporo oszczędności, a kto posiada kryptowaluty?

Debata kandydatów na prezydenta Krakowa. Aktywiści Extinction Rebellion przerwali wystąpienia polityków