Kraków: wjechał BMW w świeży beton na moście. Samochód ugrzązł na wiadukcie

2020-07-21 11:04

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony weekend w Krakowie. Na zamknięty z powodu remontu most Nowohucki wjechało BMW. Samochód wtopił się w świeży beton i konieczna była interwencja służb. Kierowca był pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend most Nowohucki został całkowicie zamknięty dla ruchu. Konieczne było wylanie nam nim nowego betonu. To nie przeszkodziło jednak dwóm śmiałkom na spróbowanie swoich sił i próbę przeprawy przez most.

Do pierwszego incydentu doszło parę godzin po zamknięciu wiaduktu. W sobotę około 3 w nocy kierowca BMW nie dostosował się do znaków i wjechał na świeżą wylewkę betonową. Samochód ugrzązł na moście.

Na miejscu zjawił się patrol i zbadał trzeźwość kierowcy. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód został odholowany. Kierowca odpowie za prowadzenie pojazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 - informuje Anna Wolak z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Do kolejnej sytuacji doszło dwie godziny później. Tym razem kierującemu udało się przejechać po betonie i opuścić most. Jak podkreśla Anna Wolak, w tej chwili trwają czynności w celu ustalenia kierowcy.

Co dalej z remontem mostu Nowohuckiego?

Szkody poczynione przez kierowcę BMW zostały naprawione. Beton tężeje ... a wykonawca dodatkowo oprócz barierek wykorzystuje ciężki sprzęt, żeby nikt znów się nie zapędził - komentuje tę sprawę Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Pomimo przeszkód most został częściowo uruchomiony w poniedziałek.

Wyższe ceny za śmieci w Krakowie
Posłuchaj o kifozie czyli okrągłych plecach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE