Krakowskich kierowców czekają kolejne utrudnienia. Wiemy, kiedy wystąpią

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich

Komunikacja

Krakowskich kierowców czekają kolejne utrudnienia. Wiemy, kiedy wystąpią

2023-05-05 10:37

W Krakowie wciąż trwa remont alei 29 Listopada. Kierowcy praktycznie co rusz muszą borykać się z kolejnymi utrudnieniami. Nie inaczej będzie tym razem, bo magistrat poinformował o zmianach w organizacji ruchu na północy Krakowa. Gdzie i kiedy wystąpią? Sprawdźcie w naszym materiale.

Remont al. 29 Listopada w Krakowie. Zamknięcie ul. Siewnej

Dla mieszkańców północnej części Krakowa codzienne utrudnienia w ruchu są niemal codziennością od kilkunastu miesięcy. Oczywiście ma to związek z ogromnymi inwestycjami infrastrukturalnymi, czyli przebudową al. 29 Listopada i budową tramwaju na Górkę Narodową. Co ważne, oba remonty zbliżają się powoli ku końcowi. Remont al. 29 Listopada ma się zakończyć do końca roku, a pierwszy tramwaj na Górkę Narodową pojedzie prawdopodobnie we wrześniu.

Krakowski magistrat poinformował o robotach bitumicznych, które będą prowadzone na ul. Siewnej. Chodzi konkretnie o odcinek od skrzyżowania z ul. Mackiewicza wraz z jej fragmentem do numeru 32. Na czas asfaltowania wspomniany fragment drogi zostanie zamknięty.

Roboty zaplanowano na weekend – 6 i 7 maja. Co ważne, prace prowadzone będą nocą, od północy do godz. ok. 4:00. Możliwy ma być przejazd przez skrzyżowanie ul. Pachońskiego i Mackiewicza. Dodatkowo, dla kierowców zostaną wyznaczone trasy objazdowe m.in. ulicami Pachońskiego, Górnickiego, Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Na czas zamknięć nocna linia autobusowa nr 637 zostanie skierowana na trasę objazdową.

Jeśli uda się wykonać zakładany zakres robót, po wykonaniu prac asfaltowych na ul. Siewnej, a więc od niedzieli, 7 maja, zlikwidowany ma zostać ruch wahadłowy na tej ulicy na wysokości torowiska – informuje urząd.

W galerii poniżej możecie sprawdzić, jak przebiegają prace remontowe na al. 29 Listopada w Krakowie.

Tańczące z Promocjami 04.05.2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE