Kraków: Trasa Łagiewnicka zalana przez intensywne opady deszczu [ZDJĘCIA]

2021-08-06 10:27

Intensywne opady deszczu, jakie wystąpiły w Krakowie w ciągu ostatniej doby, spowodowały liczne podtopienia. Zalana została też m.in. część placu budowy Trasy Łagiewnickiej. Zobaczcie zdjęcia.

W Krakowie deszcz zaczął intensywnie padać w czwartek w godzinach popołudniowych. Wraz z biegiem czasu jeszcze się nasilał. Późnym wieczorem w mieście mieliśmy już liczne utrudnienia. Zalane zostało m.in. Rondo Mogilskie, wiadukty na Prądnickiej i Wrocławskiej czy tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Komunikacja miejska kursowała z opóźnieniem. Woda przelała się przez wał na Bieżanowie. Więcej na informacji znajdziecie tutaj:

Kraków pod wodą. Zalane ulice, utrudnienia w komunikacji. Woda przelała się przez wał [WIDEO, ZDJĘCIA]

Powódź w krakowskim Bieżanówie

Przez Wilgę zalana została też część placu budowy Trasy Łagiewnickiej. Zdjęcia przedstawiające to zdarzenie szokują. Znajdziecie jej w poniższej galerii.

Czy gdy budowa Trasy Łagiewnickiej zostanie zakończona, a podobne opady deszczu wystąpią też możemy spodziewać się jej zalania. Władze miasta uspokajają. Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa: "po zakończeniu budowy wał Wilgi będzie wyższy, więc ryzyko zalania gotowej trasy będzie niskie".

W najbliższych dniach Spółka Trasa Łagiewnicka i Wykonawca będą szacowali, jak obecna sytuacja wpłynie na realizację zadania.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE