Kraków: Trasa Łagiewnicka zalana przez intensywne opady deszczu [ZDJĘCIA]

2021-08-06 10:27

Intensywne opady deszczu, jakie wystąpiły w Krakowie w ciągu ostatniej doby, spowodowały liczne podtopienia. Zalana została też m.in. część placu budowy Trasy Łagiewnickiej. Zobaczcie zdjęcia.

W Krakowie deszcz zaczął intensywnie padać w czwartek w godzinach popołudniowych. Wraz z biegiem czasu jeszcze się nasilał. Późnym wieczorem w mieście mieliśmy już liczne utrudnienia. Zalane zostało m.in. Rondo Mogilskie, wiadukty na Prądnickiej i Wrocławskiej czy tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Komunikacja miejska kursowała z opóźnieniem. Woda przelała się przez wał na Bieżanowie. Więcej na informacji znajdziecie tutaj:

Kraków pod wodą. Zalane ulice, utrudnienia w komunikacji. Woda przelała się przez wał [WIDEO, ZDJĘCIA]

Powódź w krakowskim Bieżanówie

Przez Wilgę zalana została też część placu budowy Trasy Łagiewnickiej. Zdjęcia przedstawiające to zdarzenie szokują. Znajdziecie jej w poniższej galerii.

Czy gdy budowa Trasy Łagiewnickiej zostanie zakończona, a podobne opady deszczu wystąpią też możemy spodziewać się jej zalania. Władze miasta uspokajają. Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa: "po zakończeniu budowy wał Wilgi będzie wyższy, więc ryzyko zalania gotowej trasy będzie niskie".

W najbliższych dniach Spółka Trasa Łagiewnicka i Wykonawca będą szacowali, jak obecna sytuacja wpłynie na realizację zadania.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?