Tunel KST

i

Autor: MPK Kraków

Kraków: tramwaje w końcu wrócą na swoją stałą trasę! Wielka ulga dla pasażerów

2020-06-10 10:00

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu mieszkańców! Od soboty, 13 czerwca zostanie przywrócony ruch tramwajowy w tunelu pod dworcem kolejowym i Galerią Krakowską. Mieszkańcy muszą więc spodziewać się kolejnych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, tunel pod Galerią Krakowską poszedł do remontu tuż po świętach wielkanocnych. Jak podkreślał wtedy Michał Pyclik, z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, prace rozpoczęto właśnie wtedy, bo chciano wykorzystać mniejsze natężenie ruchu w mieście.

Remont dobiegł już końca i mieszkańcy Krakowa znów przejadą komunikacją tunelem pod Galerią Krakowską. W związku z tym tramwaje znów pojadą inaczej.

Linie tramwajowe:

  • nr 5, 6, 10, 16, 17, 71, 76, 78 – pozostaną zawieszone;
  • nr 19 – zostanie przywrócona na stałą trasę i będzie kursować we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień;
  • nr 50 –zostanie przywrócona na stałą trasę;

Przypominamy, że w komunikacji miejskiej nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Nie wszyscy niestety stosują się do tych zaleceń. O maseczkach, apaszkach, bądź szalikach przypominają również wyświetlane na tablicach komunikaty oraz te puszczane z głośników podczas podróży.

Posłuchaj jak w 3 dni stracicić 1,5 kilograma. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Miejska wypożyczalnia rzeczy w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE