Lechia Gdańsk - Cracovia

Autor: CyfraSport Lechia Gdańsk - Cracovia

Ekstraklasa: Cracovia przełamała fatalną serię sześciu meczów bez zwycięstwa

2020-06-09 20:21

Cracovia wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1. Gwiazdą spotkania był holenderski pomocnik Pelle van Amersfoort, który zdobył dwie bramki. To pierwsza wygrana Pasów od połowy lutego. Dzięki zwycięstwu Cracovia na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy.

Cracovia bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z Lechią. Pasy narzuciły swoją grę i nie pozwalały na zbyt wiele gospodarzom. Intensywne ataki przyniosły skutek w 33. minucie, gdy Cracovię na prowadzenie wyprowadził Pelle van Amersfoort.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli piłkarzy Cracovii. Już w 47. minucie napastnik Lechii Łukasz Zwoliński zdobył bramkę na 1:1. Cztery minuty później Pasy znów cieszyły się prowadzeniem, bo bramce samobójczej.

Zawodnicy gospodarzy nie potrafili już więcej sforsować bramki Cracovii. Pasy potwierdziły swoją przewagę w ostatnich minutach spotkania. Wynik na 3:1 ustalił Pele van Amersfoort.

W najbliższą niedziele Cracovia zagra ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. Rywalem Pasów będzie Wisła Płock. Początek spotkania o godzinie 18:00.