Kraków: Studenci rozpoczynają zimową sesje egzaminacyjną w trybie zdalnym

2021-01-28 22:06
Nauka zdalna
Autor: Pixabay.com

Będą to pierwsze testy przeprowadzone po semestrze nauki, który odbywał się na większości kierunków w całkowicie zdalny sposób. Egzaminy również odbędą się przez Internet z nielicznymi wyjątkami na zaliczenia przedmiotów praktycznych. Przeprowadzenie stacjonarnych testów jest dużym wyzwaniem w czasach pandemii.

- Sale, w których odbywają się egzaminy będą na bieżąco dezynfekowane przy pomocy lamp UV. Po każdym egzaminie sale będą wietrzone. Dodatkowo między stanowiskami będzie minimum 1,5 metra odstępu. Może się zdarzyć w przypadku egzaminu grupy ponad 100 studentów, że ta grupa zostanie podzielona na kilka pomieszczeń - mówi Izabela Majewska z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie

Studenci podkreślają, że sesja zdalna jest o wiele łatwiejszą formą sprawdzania wiedzy i nie wymaga tak dużych nakładów pracy, jak w czasach nauki stacjonarnej. Mimo że to nie pierwsze testy prowadzone online to część wykładowców nadal ma problemy z organizacją egzaminów przez Internet.

- Zdarza się, że egzaminy są podane już z odpowiedziami, albo mają możliwość edycji przez wszystkich uczestników - tłumaczy jeden ze studentów. Ta nauka zdalna cała jest demotywująca, po prostu dom się nie kojarzy z nauką, tak jak sala wykładowa. Zawsze jest ta świadomość, że kamerkę można wyłączyć i zerknąć do notatek - dodają inni. 

Kraków jako drugi największy ośrodek akademicki w kraju może się pochwalić liczbą około 130 tysięcy studentów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Krakowskie uczelnie przygotowują się do kolejnego semestru w formie zdalnej:

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE