Kraków: Pod Wawelem można grać i słuchać Wodeckiego przez cały rok

2021-06-28 20:14
Ławka Zbigniewa Wodeckiego
Autor: Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego

U stóp Wawelu stanęła multimedialna ławka grająca przeboje Zbigniewa Wodeckiego. To kolejne z miejsc, które powstało z inicjatywy Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, w celu upamiętnienia twórczości artysty związanego z Krakowem.

- Wybór lokalizacji jest nieprzypadkowy, ponieważ wraz z tatą mieszkaliśmy pod Wawelem. Widzę jak wiele osób się zatrzymuje, można usiąść i odpocząć z widokiem na Wisłę, w tle mając Zamek. Dalej śpiewamy i gramy Zbigniewa Wodeckiego, teraz w plenerze i to przez cały rok - mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Łoś biegał po Krakowie

Ławka jest w pełni ekologiczna, dzięki zamontowanym na niej panelom słonecznym. Odpoczywając na ławce można posłuchać aż 19 największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego.

- Bardzo ciekawy pomysł, pierwszy raz widzę taką ławką, więc się przyjrzę i trochę tutaj posłucham Wodeckiego - mówi jeden z turystów. Naprawdę super, rewelacyjny pomysł i z pewnością będziemy tutaj wracać - dodają inni z przechodniów.

Multimedialną ławkę Zbigniewa Wodeckiego można zobaczyć na ulicy Powiśle 11.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE