Pobili kontrolera biletów w centrum Krakowa. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców

2023-01-24 12:19

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie opublikowali filmik i zwrócili się z prośbą o pomoc w identyfikacji trzech sprawców, którzy pobili kontrolera biletów na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej w Krakowie. Do zdarzenia doszło 7 listopada 2022 roku. Kontroler doznał obrażeń głowy.

Pobili kontrolera biletów na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej. Szuka ich policja

7 listopada 2022 roku, w godzinach popołudniowych na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej trzech mężczyzn szarpało kontrolera biletów i zadawało mu uderzenia kulą ortopedyczną w głowę. Pobicie miało związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń głowy.  

W tej sprawie Komisariat Policji I w Krakowie prowadzi dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Zachód. Funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. nagranie, na którym widoczne są niewyraźne wizerunki sprawców tego przestępstwa. Dotychczasowe czynności nie przyczyniły się do ustalenia ich personaliów. Policjanci prowadzący sprawę zwrócili się do mieszkańców Krakowa z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości czy innych danych mężczyzn widocznych na nagraniu.

Mężczyzna nr 1 ubrany w charakterystyczną czerwoną czapeczkę oraz czarną kurtkę, posiada zarost (brodę); mężczyzna nr 2 ubrany w szarą bluzę, ciemne spodnie, ma ciemne, krótkie włosy. Informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie pod 47 83 52 914 lub mailowo na adres: kp1@krakow.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość osobom informującym - poinformowali małopolscy funkcjonariusze.

Nagranie, na którym widać sprawców:

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji trzech sprawców, którzy...Opublikowany przez Małopolska Policja Wtorek, 24 stycznia 2023
Wesele Marzeń z VOX FM 2023

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE