Kraków: nowe rondo ułatwi życie mieszkańców Bieżanowa

2020-02-05 22:11
W Krakowie powstanie nowe rondo. Będzie kosztować ponad 4 miliony złotych
Autor: ZDMK

Na tę inwestycję mieszkańcy Bieżanowa czekali bardzo długo. W rejonie skrzyżowania ulic Ćwiklińskiej, Heleny i Barbary powstanie nowe rondo. Ma ono poprawić bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów oraz usprawnić ruch.

Nawet tydzień temu pamiętam, jak jeden samochód wyjechał, wymusił pierwszeństwo, a z drugiej strony jechał samochód prosto i było blisko tragedii. Tu się prosi od lat o rondo, bo jest niebezpiecznie i bardzo trudno stąd wyjechać - mówią okoliczni mieszkańcy. 

Potrzebę zmian w tym miejscu mieszkańcy zgłaszali w Budżecie Obywatelskim już w 2015 roku. Ówczesny projekt zakładał powstanie ronda tymczasowego.

Postanowiliśmy tę inwestycję mocno powiększyć, stąd to opóźnienie. Najpierw musieliśmy mieć zadanie w budżecie miejskim, jako zadanie projektowe i uzyskać na nie wszystkie pozwolenia. To zwykle zajmuje od roku do dwóch. Teraz zadanie przeszło do realizacji. Zadania inwestycyjne trwają zwykle dłużej niż przewiduje budżet obywatelski - tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Pracę nad rondem mają zakończyć się we wrześniu tego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 4 miliony złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE