Kraków: Nie masz pomysłu jak się ubrać? Pomoże Ci w tym specjalna aplikacja

2020-12-13 20:37
Getdressed
Autor: Getdressed

Grupa siedmiu młodych osób poznała się w krakowskim Technikum Łączności, a swoją znajomość przekształcili w biznes. Stworzony przez nich program podpowiada jaki strój wybrać w zależności od naszego wyglądu i okazji.

- Wystarczy zrobić zdjęcie ubraniom, które mamy w szafie. Następnie nasza sztuczna inteligencja będzie brała pod uwagę swoją wiedzę, która dotyczy dobierania wzorów i kolorów. Do tego dołączy informacje na nasz temat, czyli typ sylwetki, wymiary, wzrost, ale także czysto personalne kwestie, jak choćby preferowane kolory. W ten sposób aplikacja dobierze nam kreacje, w której będziemy czuli się dobrze - mówi Agnieszka Pałka, prezes zarządu Getdressed.

Choć nie wszyscy członkowie zespołu skończyli dwadzieścia lat, to wspólnie nad aplikacją pracują już trzeci rok. Pomysł zrodził się w akademiku, który stał się pierwszą siedzibą firmy.

- Pewnego dnia Agnieszka do mnie zadzwoniła i powiedziała, że nie ma w co się ubrać i nie wiem co na siebie założyć. Zasugerowała bym stworzył oprogramowanie, które podpowie jak się ubrać. Postanowiliśmy spróbować i teraz mamy już produkt, który działa technologicznie oraz jest gotowy wkroczyć na rynek, przynosząc zyski - mówi Daniel Mika, dyrektor technologiczny Getdressed.

Autorzy aplikacji stali się najmłodszymi twórcami startup'u, który na rozwój swojej technologii otrzymał milion złotych z Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Twórcy Getdressed teraz chcą skupić się na stworzeniu aplikacji, którą każdy będzie mógł pobrać na swój telefon. Ma ona pojawić się na rynku w połowie przyszłego roku.

Aplikacja pomoże ci wybrać odpowiedni strój do twojego nastroju i okazji. Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego:
Specjalna aplikacja pomoże w dobraniu stylowego stroju
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE