Kraków: Mnożą się akty wandalizmu w stosunku do miejskiej zieleni

2021-04-03 9:23
drzewo zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixnio

Drzewa na ulicy Królewskiej zostały uszkodzone. Nieznany sprawca nawiercił otwory w kilku pniach na odcinku od Uniwersytetu Pedagogicznego do ulicy Kronikarza Galla. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu ze strony mieszkańców większość drzew uda się uratować.

- Strażnicy miejscy pojawili się na Królewskiej i udokumentowali zniszczenia. Fotografie i odpowiednia notatka zostały skierowane do Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. W ostatnim czasie odebraliśmy kilka zgłoszeń dotyczących niszczenia zieleni właśnie w tym rejonie miasta - mówi Marek Anioł, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu

Wandale obrali sobie za cel nie tylko drzewa przy Królewskiej. Przypadki celowego uszkadzania zieleni są coraz częstsze i zdarzają się w różnych częściach miasta. 

- Są to akty wandalizmu polegające na niszczeniu młodych nasadzeń, w postaci np. łamania gałęzi czy pni. Coraz częściej pojawiają się przypadki celowego i wyrachowanego niszczenia drzew w formie wiercenia otworów w pniach - mówi Krzysztof Wcisło, oficer do spraw drzew w Zarządzie Zieleni Miejskiej.

Do jednego z takich przypadków doszło ostatnio między innymi na Rybitwach, gdzie niestety obumarło kilkanaście drzew. Sprawca do nawierconych otworów wlał mieszankę płynu do zwalczania roślin i oleju silnikowego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE