Kraków jednym z najbardziej przyjaznych inwestorom miast w Polsce

2021-10-19 15:47
Kraków jednym z najbardziej przyjaznych inwestorom miast w Polsce
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Na prezentacji wybników raportu zjawił się Wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk.

Prawie 7 punktów w 10-punktowej skali przyznali miastu Kraków eksperci firmy Antal w badaniu dotyczącym warunków sprzyjających inwestorom. Wynik ten daje nam 3. miejsce w Polsce. Przed nami jest tylko Warszawa ex aequo z Poznaniem i Wrocław. Specjaliści podkreślają, że największą zachętą dla przedsiębiorców do inwestowania w Krakowie są wysoko wyspecjalizowane kadry.

Kraków w czołówce polskich miast przyjaznych inwestorom. Stolica Małopolski zajmuje trzecie miejsce w rankingu firmy consultingowej Antal. Badanie Business Environment Assessment Study wykazało, że Kraków najlepiej wypada w obszarach potencjału biznesowego i edukacyjnego. Przedsiębiorcy najbardziej cenią krakowskich specjalistów.

To zaplecze edukacyjne, które tutaj jest, które dostarcza super specjalistów. Po latach wchodzą na rynek pracy świetnie przygotowani, przeszkoleni i bardzo płynnie wchodzą na ten rynek pracy. To po prostu przyciąga inwestorów - mówi Karolina Giza.

Wiceprezydent do spraw zrównoważanego rozwoju Jerzy Muzyk przyznaje, że nie jest zaskoczony raportem. Dodaje jednocześnie, że miasto robi wiele aby inwestorzy dobrze się w nim czuli.

Inwestorzy widzą, że samo miasto mocno inwestuje. W rozbudowę infrastruktury, nie tylko drogowej, w komunikację, w transport publiczny, wszystkie te elementy związane z jakością życia, w tereny zielone. To nakręca równiez inwestorów do tego, żeby decydować się na lokowanie biznesu u nas w mieście - mówi.

Raport podkreśla, że w Krakowie zwiększa się stale całkowita powierzchnia biurowa, która obecnie wynosi ponad 1,6 miliona metrów kwadratowych.

Badanie wykazało przy okazji jego zasadniczych celów, że coraz większą wartością dla menadżerów i pracowników średniego szczebla jest czas wolny i możliwość jego wykorzystywania. Także pod tym względem Kraków jest dość atrakcyjny ze względu na liczne wydarzenia kulturalne.

Jak płacić mniejsze rachunki dzięki inwestowaniu w ekologię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE