Golas spacerował po centrum. Niedaleko inny oddawał mocz na chodnik

i

Autor: pexels Golas spacerował po centrum. Niedaleko inny oddawał mocz na chodnik

na sygnale

Gorący weekend w Krakowie: golas spacerował po centrum. Niedaleko, inny oddawał mocz na chodnik

2023-03-28 14:30

Wybryki mieszkańców i turystów są już chyba normalną sprawą zarówno dla policji, jak i straży miejskiej. Trzeba jednak przyznać, że w ostatni weekend imprezowicze w Krakowie popisali się kreatywnością. Co się wydarzyło w stolicy Małopolski? Sprawdźcie w naszym materiale.

Gorący weekend w Krakowie. Posypały się mandaty

Ostatni weekend w Krakowie nie należał do najspokojniejszych. Jak poinformowała Straż Miejska Miasta Krakowa, w stolicy Małopolski doszło do kilku barwnych incydentów. Mowa tu m.in. o nietrzeźwym mężczyźnie, który nago spacerował przy ul. Kopernika, a do tego wykrzywiał wulgaryzmy. Został zatrzymany oraz przewieziony do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Inny mężczyzna oddawał mocz na chodnik w okolicach Barbakanu. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

To jednak jeszcze nie wszystko. W samym centrum Krakowa sześć osób nagabywało i zaczepiało przechodniów. Trójce z nich wystawiono mandaty karne, a w trzech pozostałych przypadkach skierowano sprawę do sądu. Tuż nad Wisłą za to napotkano na osobę nieletnią, która spożywała alkohol.

Jak podała Straż Miejska Miasta Krakowa, nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwało 49 strażników. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 278 wykroczeń. Nałożono 176 mandatów karnych, pouczono 93 osoby, a 9 spraw skierowano do sądu.

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie