wiadomości

Kraków. Dwie z czwórki dzieci urodzonych w Szpitalu Uniwersyteckim wraca do domu. Rodzice zafundowali im piękne stroje

2024-04-24 14:04

Świetne informacje ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W miniony wtorek z placówki zostały wypisane dwie dziewczynki z czwórki, które przyszły tutaj na świat w lutym. Agnieszka i Anielka wraz z rodzicami wróciły do domu w Kościelisku. Klementynka i Hania jeszcze przez jakiś czas muszą w szpitalu pozostać.

Dwójka z czwórki wróciła we wtorek do domu. Chodzi o czworaczki, które urodziły się w lutym w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pierwsze z sióstr, Agnieszka i Anielka, zostały już wypisane ze szpitala. Ich dom jest gotowy na przyjęcie nowych mieszkanek

Trzeba było rozkładać cztery łóżeczka, rozkładał je tata, jak ja byłam jeszcze w szpitalu na oddziale. No i zmieścić je. Musieliśmy jakieś wózki kupić, wybór padł na dwa podwójne. No i ubranka, pampersy, tylko wszystko razy cztery - mówi mama dziewczynek, Dominika Gąsienica - Matus.

Dziewczynki przyszły na świat w 30. tygodniu ciąży i spędziły w szpitalu ponad 2 miesiące. Szpital opuściły w przepięknych regionalnych strojach.

Wszystkie narządy nie było odpowiednio dojrzałe, jak w stosunku do tego, co obserwujemy u dzieci, które rodzą się w terminie. Musiały dojrzeć płuca, musiał dojrzeć układ pokarmowy, żeby można było je karmić już normalnie - mówi prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii SU. Pozostałe siostry opuszczą szpital w ciągu najbliższego tygodnia. Ciąże czworaczków występują raz na 750 tysięcy urodzeń.

Pozostałe siostry opuszczą szpital w ciągu najbliższego tygodnia. Ciąże czworaczków występują raz na 750 tysięcy urodzeń.

Prezentacja odrestaurowanej taksówki MPK w Krakowie