ŻYCIE MIASTA

Odwiedziłam największe targi i festiwal gier planszowych w Polsce. Tak bawili się gracze na BookGame 2024 w Krakowie! [ZDJĘCIA]

2024-03-03 8:50

2. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame 2024 rozpoczęta! W dniach 1-3 marca fani planszówek mają swoje święto w Krakowie. W hali EXPO prawdziwy tłum przyszedł podziwiań najnowsze wydania, ciekawe edycje, a także książki, ogromne figury z lego i wiele innych. Dla zebranych została udostępniona ogromna przestrzeń, w której można wypożyczyć grę planszową i zagrać z nią razem z przyjaciółmi lub całą rodziną. Zobaczcie w naszej galerii, jak prezentują się największe w Polsce targi i jak na BookGame 2024 bawili się fani planszówek!

2. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame 2024 w Krakowie

W ubiegłym roku wydarzenie zgromadziło ponad osiem tysięcy osób, tegoroczna edycja może z łatwością przebić ten wynik! W stolicy Małopolski właśnie rozpoczęła się 2. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame. W dniach 1-3 marca w EXPO Kraków pojawią się zapaleni fani planszówek i gier RPG, aby wspólnie pochylić się nad nowymi wyzwaniami na planszy. Oprócz ogromnej przestrzeni do grania, na uczestników czeka moc atrakcji. Oprócz wystawców z najnowszymi pozycjami znajdziecie tam także miejsce, gdzie przetestujecie gry, które dopiero będą wchodzić na rynek.

BookGame 2024. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Liczni wystawcy z grami planszowymi, bitewniakami, puzzlami, klockami, zabawkami kreatywnymi, grami XXL, książkami i komiksami, a do tego premiery najbardziej oczekiwanych gier planszowych, sesje RPG i turnieje z nagrodami — to tylko część z wielu atrakcji, które czekają na uczestników i uczestniczki wydarzenia w hali Expo Kraków. Ponadto fani planszówek mają do dyspozycji Games Room o powierzchni 4 000 m2 z największą wypożyczalnią gier w Polsce. Organizatorzy zapraszają również na sesje RPG ze znanymi Mistrzami Gry, podczas których uczestnicy będą mogli przemierzać mroczne krainy wypełnione magią. Gracze będą mogli wejść do świata Fallout, Wampira, Achtung!, Cthulhu, Cienia Władcy Demonów czy Diuny. Podczas ubiegłorocznej edycji rozgrywki prowadził m.in. laureat Nagrody Nike Radek Rak.

QUIZ: Wielki test wiedzy o Teorii Wielkiego Podrywu! Jak dobrze znasz ten kultowy serial?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo "bazinga"?

BookGame Award 2024 na festiwalu gier planszowych w Krakowie

W ramach wydarzenia organizowany jest również plebiscyt BookGame Award 2024 — na najlepszą grę planszową Festiwalu i Targów Gier Planszowych. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych gier planszowych wydanych po polsku, które ukazały się w ubiegłym roku. Jury, w skład którego wchodzą specjaliści związani z branżą gier planszowych, dokona oceny w 5 kategoriach: gra dla dzieci do 6 roku życia, gra rodzinna, gra imprezowa, gra zaawansowana, gra logiczna. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności.

BookGame 2024. Tak bawili się uczestnicy Festiwalu i Targów Gier Planszowych w Krakowie:

BookGame 2024. Tak bawili się uczestnicy targów i festiwalu gier planszowych w Krakowie