Kraków: Bezdomne psy doczekały się nowego, ocieplonego schronienia

2021-02-23 1:56 ŁM
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Autor: ZIM Kraków

Bezpańskie psy zyskały ocieplone schronienie. Zakończyła się budowa nowego pawilonu w krakowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Powstały obiekt liczy około 40 boksów, w których udało się pomieścić wszystkie psy.

- Zazwyczaj są pojedynczo pieski, chociaż te, które lubią towarzystwo mieszkają po dwa w boksie, bo tak jest dla nich lepiej. Natomiast reszta, która się nie dogaduje ma prywatne kwatery - mówi Agnieszka Gryźniak ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie.

Kraków: SZOK! Okradali kościelne skarbonki! Gang rabusiów zatrzymany przez policjantów

Budowa nowego pawilonu trwała prawie dwa lata. Inwestycja pochłonęła około pięciu milionów złotych, a to dopiero część modernizacji schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej. W planach jest powstanie kolejnego pawilonu, tym razem przeznaczonego dla kotów.

- U kotów jest duża sezonowość i to jest co roku tak samo. Z ciepłymi miesiącami zaczyna się napływ kociąt i to w ciągu miesiąca jest nawet 300 bezdomnych zwierząt. Wiele z nich jest chorych, wymagają izolacji i leczenia. To jest duża logistyka, więc nowe pomieszczenia są na wagę złota - dodaje Agnieszka Gryźniak. 

Budowa pawilonu przeznaczonego dla bezdomnych kotów ma się zakończyć w przyszłym roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!