Basen - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Kraków: Basen odkryty lub kąpielisko w każdej dzielnicy? Rada Miasta ma wątpliwości

2021-05-27 7:52

Miejsce do wypoczynku nad wodą w każdej dzielnicy - o to apelują radni z klubu Kraków dla Mieszkańców, którzy zwracają uwagę, że w mieście brakuje odkrytych basenów. Tego lata będą działały tylko dwa takie obiekty, czyli Clepardia przy ulicy Mackiewicza i Wandzianka przy ulicy Bulwarowej.

- Analizując te sytuacje mieszkańcy sami podesłali do mnie informację jak dużo tych odkrytych basenów z mapy miasta zniknęło. Wydaje mi się, że dobrze byłoby gdybyśmy jako Rada Miasta dali impuls do Urzędu, że chcemy ten trend całkowicie odwrócić - mówi radny Łukasz Maślona.

Remont ul. Lubicz w Krakowie

Urzędnicy podkreślają, że do 2025 roku mają zostać odtworzone baseny zewnętrzne przy ulicy Eisenberga i w Borku-Fałęckim. Natomiast kompleks Clepardii przejdzie modernizację. Kraków w ubiegłych latach zdecydowanie postawił na tworzenie basenów krytych, ponieważ jest to bardziej opłacalna opcja.

- Baseny zewnętrzne w naszych warunkach działają dwa miesiące, a generują koszty cały rok. Pod tym względem baseny zewnętrzne są o wiele kosztowniejsze i z ekonomicznego punktu widzenia mniej opłacalne, niż baseny kryte - tłumaczy Michał Sobolewski z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Uchwała skierowana do prezydenta Krakowa dotycząca budowy basenów odkrytych i kąpielisk nie spotkała się z uznaniem Rady Miasta. Większość radnych miała wiele wątpliwości co do tej propozycji i postanowiła, że trzeba dłużej nad nią popracować w Komisji Sportu.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE