Kraków: aleja Andersa stanie się bardziej bezpieczna dla pieszych

2020-03-03 11:40
Przejście dla pieszych na alei Andersa
Autor: ŁM Przejście dla pieszych na alei Andersa

Nowa sygnalizacja świetlna, zawężenie przejść dla pieszych i pas dla autobusów. To tylko przykłady zmian, jakie zostaną wprowadzone na alei Andersa. Łącznie na trzy kilometrowym odcinku drogi pojawi się kilkaset ulepszeń.

Celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Te zmiany są duże i zapewne będą realizowane przez całą wiosnę i lato, tak żeby na jesień, gdy są najbardziej potrzebne, były gotowe - mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Prace na alei Andersa będą kosztować około 220 tysięcy złotych. Mieszkańcy nie ukrywają, że zmiany są konieczne.

Poza pracami na alei Andersa Zarząd Dróg Miasta Krakowa w najbliższych miesiącach zmodernizuje 16 odcinków dróg i chodników. To zadania z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Pełna lista realizowanych zadań znajduje się na stronie internetowej Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Trudno się przechodzi zwłaszcza w przypadku osób starszych, pasy są za długie oni przechodzą i w połowie drogi już mają czerwone światło. Czekamy od dawna na sygnalizację świetlną na kilku przejściach dla pieszych - mówią mieszkańcy.

Symulator myśliwca MIG-29
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE