Kraków aktualizuje swoją strategię rozwoju do 2030 roku

2022-07-06 17:01
Aktualizacja Strategii rozwoju Krakowa - tu chcę żyć 2030
Autor: Aleksandra Wasilewska Aktualizacja "Strategii rozwoju Krakowa - tu chcę żyć 2030"

Obecna sytuacja gospodarcza, klimatyczna, pandemiczna i wojna w Ukrainie wymusza na władzach miasta zmianę dotychczasowej strategii. Urzędnicy rozpoczynają prace nad aktualizacją strategii rozwoju Krakowa.

Poprzednia strategia została uchwalona w 2018 roku. Jednak wtedy nikt nie spodziewał się, że przez te kilka lat nastąpi tyle zmian, których skutki wymagają przeanalizowanie obecnej sytuacji i wdrożenie nowych rozwiązań.

Będziemy musieli szukać kolejnych projektów, przedsięwzięć, które coraz bardziej będą uodparniać Kraków na wszelkiego rodzaju tego typu okoliczności, których być może nie jesteśmy w stanie przewidzieć i jaki wpływ będą miały na funkcjonowanie miasta i przede wszystkim życie naszych mieszkańców - mówi Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju.

Jak podkreślają władze miasta, powodzenie jej zmiany zależy od głosu mieszkańców.

Będą organizowane spotkania z mieszkańcami, na pewno przeprowadzimy ankietę. Partycypacją będą też warsztaty, które planujemy w ramach wypracowania planu strategicznego i tu liczymy na radnych dzielnic - dodaje Anna Sochacka, dyrektor Wydziału Strategii Planowania i Monitorowania Inwestycji.

Jak zapowiadają urzędnicy, pierwsze dyskusje z mieszkańcami planowane są na II połowę października. Wstępna nowa koncepcja rozwoju ma być przedstawiona do końca roku.

Jakim rodzajem czekolady jesteś? Rozwiąż krótki test i sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W szkole jesteś....
Unicef wspiera Warszawę. Stolica dostała prawie 100 mln. zł.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE