staruszka

i

Autor: Pixaby

Kraków: 80-latka wyrzuciła przez okno 50 tys. złotych i tysiąc euro. Policja podała straszny powód!

2021-12-22 12:13

80-letnia mieszkanka Krakowa spakowała do reklamówki 50 tysięcy złotych oraz tysiąc euro, a następnie wyrzuciła pakunek przez okno. Kobieta padła ofiarą oszusta. Policja ostrzega przed podejrzanymi telefonami.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. 80-letnia mieszkanka krakowskiego Podgórza odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza. Poinformował kobietę, że ktoś chce ukraść z banku jej oszczędności. Gdy staruszka zapewniła, że pieniądze trzyma w mieszkaniu, mężczyzna zalecił jej spakowanie wspomnianej kwoty do reklamówki i wyrzucenie jej przez okno mieszkania na czwartym piętrze. Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, było już za późno. Sprawca zniknął z jej oszczędnościami.

Drogo na wrocławskim jarmarku.

Sprawą zajmuje się policja, która jednocześnie ostrzega przed podejrzanymi telefonami. Funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy w celu ich ochrony. Nie informują telefonicznie o takich działaniach. W przypadku odebrania takiego połączenia należy skontaktować się z komisariatem policji. Pod żadnym pozorem nie informować gdzie oraz jaką kwotę pieniędzy trzymamy. Nie należy przekazywać pieniędzy, podawać numerów PIN, haseł, nie ujawniać danych osobowych.