Kraków: 80-latka wyrzuciła przez okno 50 tys. złotych i tysiąc euro. Policja podała straszny powód!

2021-12-22 12:13
staruszka
Autor: Pixaby

80-letnia mieszkanka Krakowa spakowała do reklamówki 50 tysięcy złotych oraz tysiąc euro, a następnie wyrzuciła pakunek przez okno. Kobieta padła ofiarą oszusta. Policja ostrzega przed podejrzanymi telefonami.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. 80-letnia mieszkanka krakowskiego Podgórza odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza. Poinformował kobietę, że ktoś chce ukraść z banku jej oszczędności. Gdy staruszka zapewniła, że pieniądze trzyma w mieszkaniu, mężczyzna zalecił jej spakowanie wspomnianej kwoty do reklamówki i wyrzucenie jej przez okno mieszkania na czwartym piętrze. Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, było już za późno. Sprawca zniknął z jej oszczędnościami.

Drogo na wrocławskim jarmarku.

Sprawą zajmuje się policja, która jednocześnie ostrzega przed podejrzanymi telefonami. Funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy w celu ich ochrony. Nie informują telefonicznie o takich działaniach. W przypadku odebrania takiego połączenia należy skontaktować się z komisariatem policji. Pod żadnym pozorem nie informować gdzie oraz jaką kwotę pieniędzy trzymamy. Nie należy przekazywać pieniędzy, podawać numerów PIN, haseł, nie ujawniać danych osobowych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE