Kraków: 662 nauczycieli UJ zapisanych w pierwszym dniu na szczepienia przeciwko COVID-19

2021-02-16 14:32
szczepienia przeciwko COVID-19
Autor: AP szczepienia przeciwko COVID-19

662 uprawnionych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zgłosiło się na szczepienia przeciwko COVID-19 w poniedziałek, czyli w pierwszym dniu rejestracji. Zapisy tej grupy trwają do czwartku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi PAP we wtorek przez rzecznika prasowego UJ Adriana Ochalika, w poniedziałek, czyli w pierwszym dniu rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19, zgłosiło się 662 z 4 067 osób uprawnionych do szczepień. Zapisy trwają do godz. 14 w czwartek.

W poniedziałek ruszyła rejestracja na szczepienia nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Chodzi o pracowników urodzonych po 31 grudnia 1955 r.

Tak wygląda zamarznięty Zalew Nowohucki

Zgodnie z danymi Ministerstwa Edukacji i Nauki w pierwszy dniu zarejestrowało się prawie 7 600 osób.

Weryfikacja osób uprawnionych do szczepienia odbywa się poprzez porównanie przesłanych przez uniwersytet zgłoszeń z danymi znajdującymi się w systemie POL-on.

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów nauczycielom poniżej 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE