Kot, który mieszkał w Smoczej Jamie szuka innego domu! KTOZ zezwoliło na adopcję

i

Autor: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Kot ze Smoczej Jamy czeka na adopcję!

Kot, który mieszkał w Smoczej Jamie szuka innego domu! KTOZ zezwoliło na adopcję

2023-03-15 15:09

Być może właśnie w Krakowie mieszka szczęśliwiec, który zapewni nowy dom słynnemu kotu, który postanowił zamieszkać w… Smoczej Jamie na Wawelu. Zwierzę pod koniec lutego wprost z jaskini „eksmitowali” pracownicy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pewne jest jedno – lokator nie wróci już na Wawel, ale chętnie zamieszka w innej rezydencji!

Słynny rezydent Smoczej Jamy czeka na nowy dom

Pod koniec lutego informowaliśmy o kocie, który na swoją kryjówkę postanowił wybrać nietypową rezydencję. Okazała się nią Smocza Jama położona w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu.

Zwierzę zadomowiło się w jaskini krasowej, co nie umknęło uwadze inspektorom Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Schwytanie niesfornego lokatora nie było proste, bo wolontariusze musieli zastawić na niego klatkę-łapkę.

Po niecałej godzinie do KTOZ dotarła informacja, że „przestraszony zwierzak skusił się na pozostawione jedzonko, niczym Smok Wawelski na owieczkę”. Kot po całym zajściu otrzymał imię Wawel i przydomek Smoczek.

Teraz KTOZ informuje, że Wawel szuka nowego domu. Nie jest smokiem, ale chętnie zamieszka u odpowiedzialnych właścicieli.

- Zwierzę przebywało na dwutygodniowej kwarantannie, która właśnie dobiegła końca. Poszukujemy domu dla kota. Zwierzę jest zdrowe, wszystko z nim w porządku – informuje Joanna Repel z KTOZ w Krakowie.

Express Biedrzyckiej - Jacek ROSTOWSKI

QUIZ: Znasz najdziwniejsze nazwy polskich klubów?

Pytanie 1 z 10
Błękit ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE