Koronawirus w Małopolsce: potwierdzone nowe zakażenie chorobą w regionie

2020-03-25 13:36 NM
Laboratorium
Autor: pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Wśród nich jest jedna osoba z Małopolski. Co o niej wiemy?

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Niestety Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci kolejnej osoby. To 71-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Bolesławcu. MZ nie podaje, czy miał choroby współistniejące.

Koronawirus w Małopolsce: 51 przypadek potwierdzony w regionie

Jak podaje Biuro Wojewody Małopolskiego, nowe zakażenie dotyczy młodego mężczyznę z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 51 osób.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.