Koronawirus: krakowskie tramwaje zostaną poddane dezynfecji. MPK dmucha na zimne

2020-03-04 16:40 db
Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem
Autor: Amadeusz Calik

Dezynfekcja miejsc publicznych i szczególne środki ostrożności. Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem Specjalne procedury wdrożyło między innymi krakowskie MPK. Wszystkie tramwaje oprócz tego, że są myte, są też dezynfekowane.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wydał polecenie, skierowane do wszystkich firm sprzątających pojazdy MPK, żeby dezynfekować miejsca najczęściej dotykane przez pasażerów.

Chodzi głównie o poręcze, uchwyty, przyciski, automaty biletowe i kasowniki. Każdego dnia autobusy i tramwaje zjeżdżające do zajezdni są nie tylko myte, ale też dezynfekowane - mówi Marek Gancarczyk z MPK.

MPK zdecydowała się na taki krok, bo jest potencjalne zagrożenie zarażenia koronawirusem. Takie są też zalecenia między innymi Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Tego rodzaju pytania, dotyczące dokładnego czyszczenia i mycia pojazdów pojawiały się już. Jest to odpowiedź zarządu na prośby mieszkańców - dodaje Garncarczyk.

Działania dezynfekujące podejmują też galerie handlowe.

Oprócz tego, że dokładnie czyścimy przyciski, poręcze, windy i stoły, to informacje o tym jak myć ręce pojawiły się w łazienkach. Przeszkolony w tym zakresie został też personal i wynajmujący lokale - mówi Marek Ciszewski z Centrum Serenada.

Swoje działania prowadzi też wojewoda małopolski. Odwoływane są duży imprezy - na przykład Targi Stomatologiczne, które miały być wydarzeniem międzynarodowym.

W tym momencie w małopolskich szpitalach z podejrzeniem koronawirusa przebywa dziewięć osób. W Polsce jak na razie potwierdzono jeden przypadek zachorowania - w Zielonej Górze.

ESKA Top 5 odc. 110

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.