Las tyniecki

i

Autor: Flickr

"Konsultacje były nieuczciwe, pytano obywateli z innych dzielnic". Mieszkańcy Tyńca przeciwni budowie kliniki dla dzikich zwierząt

2022-06-22 22:41

W Tyńcu ma powstać klinika rehabilitacji dzikich zwierząt, dzięki której potrącane czy w inny sposób skrzywdzone stworzenia mogłyby dochodzić do zdrowia. Projekt od jakiegoś czasu budzi kontrowersje wśród mieszkańców dzielnicy. Teraz magistrat przyznaje: opór jest tak duży, że do realizacji inwestycji może w ogóle nie dojść.

Kilka tygodni temu w Tyńcu odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym krakowscy urzędnicy przedstawili projekt planowanego ośrodka. Jak jednak twierdzi Dorota Palik z nowopowstałego Stowarzyszenia Obrony Tyńca, konsultacje społeczne sprzed czterech lat w tej sprawie nie objęły mieszkańców dzielnicy. Celem organizacji jest niedopuszczenie do budowy ośrodka w Lesie Tynieckim.

Konsultacje zostały zrobione nieuczciwie. Nie były przeprowadzone wśród mieszkańców Tyńca, tylko wśród mieszkańców - na przykład - ulicy Zgody, w zupełnie innych częściach Krakowa. Jeżeli ktokolwiek dostałby ogólne pytanie, czy Kraków powinien posiadać taką klinikę, każdy odpowie, że tak. Ja też odpowiem, że tak.

Odmiennego zdania jest Ewa Olszowska Dej z Wydziału Kształtowania Środowiska. W jej opinii, to nie wina urzędników, że ktoś nie wziął udziału w konsultacjach.

Konsultacje odbyły się zgodnie z obowiązującym prawem. Informacja o tych konsultacjach była rozkolportowana - można powiedzieć - na terenie miasta Krakowa wszelkimi możliwymi i dostępnymi środkami. 

Według wstępnych założeń ośrodek miał kosztować około trzynastu milionów. Stowarzyszenie Obrony Tyńca utrzymuje, że przy obecnych cenach materiałów budowlanych czy robocizny koszt budowy wzrośnie do - co najmniej - dwudziestu pięciu milionów i miasta nie stać na taki wydatek.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Barwy szczęścia, odcinek 2609: Seks chorej Małgorzaty i Jerzego w lesie?! Wymyślą świetną zabawę, by poprawić sobie humor
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE