Koniec maseczek w przestrzeni publicznej. Minister zdrowia podał datę!

i

Autor: pexels Koniec maseczek w przestrzeni publicznej. Minister zdrowia podał datę!

Minister zdrowia zapowiada KONIEC noszenia MASECZEK w zamkniętych pomieszczeniach! Podał datę!

2022-02-09 12:59

Minister zdrowia przekazał bardzo dobre wiadomości dotyczące pandemii koronawirusa i restrykcji. Jak zapewnił, już niedługo maseczki w przestrzeniach zamkniętych przestaną być obowiązkowe. Złagodzone zostaną także restrykcje. Kiedy możemy się tego spodziewać? Czytajcie w naszym materiale.

Spis treści

  1. Minister zdrowia zapowiada luzowanie obostrzeń w Polsce
  2. Koniec maseczek w przestrzeni publicznej. Minister zdrowia podał datę!

Minister zdrowia zapowiada luzowanie obostrzeń w Polsce

Choć w Polsce wciąż mamy dużo zakażeń koronawirusem, to widać światełko w tunelu. Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z "Faktem" zapowiedział luzowanie obostrzeń. Kiedy to nastąpi? Jak podkreślił przedstawiciel resortu zdrowia, rezygnacja z restrykcji może nastąpić w ciągu miesiąca - bo przewidywania są, że piąta fala będzie się wygaszała przez najbliższe kilka tygodni – będzie rekomendował stopniowe odchodzenie od restrykcji.

W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszeniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest realną perspektywą znoszenia restrykcji – powiedział Niedzielski.

Jechała z zmarzniętą szybą i wjechała w rodzinę

Słowa te minister zdrowia powtórzył podczas środowej konferencji prasowej. Podkreślił, że szczyt piątej fali COVID mamy już za sobą. Dzięki temu można myśleć o luzowaniu obostrzeń. Adam Niedzielski zaznaczył, że w marcu spodziewane jest zniesienie restrykcji w Polsce. Właśnie wtedy rząd będzie mógł podejmować "odważne decyzje".

Koniec maseczek w przestrzeni publicznej. Minister zdrowia podał datę!

To jednak jeszcze nie wszystko. Minister zdrowia w rozmowie z "Faktem" był dopytywany, czy w końcu pozbędziemy się maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Adam Niedzielski stwierdził, że będzie zalecał, by osoby, które czują, że dotknęła ich jakaś infekcja, nosiły maseczki.

Zostaną one z nami, ale nie na zasadzie obowiązku, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – powiedział.

Ta kwestia również została poruszona podczas konferencji prasowej. MZ podkreślił, że decyzje w tej sprawie będą podejmowane w trakcie najbliższego miesiąca. Póki co, są to jedynie dywagacje.

Sonda
Czy przez pandemię masz problem z dostaniem się do lekarza?