Koniec marzeń Cracovii. „Pasy” powalczą o brąz

i

Autor: Cracovia-hokej.pl

Sport

Koniec marzeń Cracovii. „Pasy” powalczą o brąz

2023-03-21 21:54

Hokeiści Comarch Cracovii mimo bardzo dobrego sezonu nie powalczą o złote medale mistrzostw Polski. „Pasy” przegrały na własnym lodowisku ostatni mecz półfinałowej serii z GKS-em Katowice. Obrońcy tytułu rozegrali znakomite zawody i kontrolowali przebieg meczu. Krakowianom pozostała gra o brąz.

Złoto nie dla "Pasów"

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie krakowscy kibice ostatni mecz rywalizacji pomiędzy Comarch Cracovią a GKS-em Katowice. W serii gier, która odbywała się do czterech zwycięstw widniał remis 3:3.

We wtorek, 21 marca Cracovia miała postawić kropkę nad „i” awansując do finału po ostatnim, siódmym meczu pomiędzy zespołami. Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Brandon Magee, który zdobył gola dla „GieKsy”. Hokeiści ze Śląska kontrolowali przebieg meczu i w 39. minucie bramkę na 2:0 zdobył Hampus Olsson.

„Pasy” nie miały już nic do stracenia i w ostatniej odsłonie hokeiści z Krakowa rzucili się do ataku. Katowiczanie zwietrzyli jednak szansę i bramkę na 3:0 po kontrataku zdobył Grzegorz Pasiut. Wynik ustalił Hampus Olsson, który w 59. minucie spotkania trafił do pustej bramki Cracovii.

Ostatecznie seria meczów zakończyła się wygraną GKS-u Katowice 4:3. Krakowianie po zaciętej rywalizacji zagrają o brązowe medale z GKS-em Tychy lub Unią Oświęcim.

Comarch Cracovia - GKS Katowice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

0:1 Brandon Magee - Teemu Pulkkinen (14:36)

0:2 Hampus Olsson - Joona Monto, Juraj Šimek (38:20)

0:3 Grzegorz Pasiut (55:12)

0:4 Hampus Olsson (58:02 - do pustej bramki)

Cracovia: R. Stojanovič - J. Šaur, J. Gula, P. Wronka, R. Rác, D. Kapica - P. Husák, S. Kinnunen, A. Łyszczarczyk, E. Němec, M. Kasperlík - M. Luoto, R. Graborenko, R. Sawicki, M. Račuk, V. Tomi - A. Ježek, D. Krejčí, S. Brynkus, R. Arrak, M. Bezwiński.

GKS Katowice: J. Murray - M. Rompkowski, M. Kruczek, M. Bepierszcz, B. Fraszko, G. Pasiut - M. Kolusz, P. Wajda, J. Šimek, J. Monto, B. Magee - A. Varttinen, J. Wanacki, M. Lehtonen, T. Pulkkinen, H. Olsson - R. Mrugała, D. Musioł, S. Hitosato, I. Smal, P. Krężołek.

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław BIENIEK

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE