Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? W Krakowie niektóre lokale już działają!

2020-06-30 13:29
Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? W Krakowie niektóre lokale już działają!
Autor: Pixaby Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? W Krakowie niektóre lokale już działają!

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? Kiedy pójdziemy na imprezę? Te pytania zadaje sobie wiele osób. Kluby nocne zamieniają się w kawiarnie, drink bary w kluby bilardowe i karaoke. Pandemia koronawirusa zmusiła właścicieli krakowskich klubów do zmiany charakteru działalności.

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych?

Od kilku tygodni możemy się już cieszyć otwarciem fryzjerów czy salonów kosmetycznych. Można również wybrać się do np. do kina lub teatru. Wciąż jednak zamknięte pozostają dyskoteki i kluby nocne. A tymczasem o wyjściu na imprezę marzy wiele osób. Kiedy zostaną otwarte dyskoteki i kluby nocne? Czy jest szansa, że w te wakacje pójdziemy na imprezę?

RELACJA NA ŻYWO: Wybory prezydenckie 2020 w Polsce! [TU PODAMY WYNIKI!]

Kiedy otwarcie klubów nocnych i dyskotek?

Organizowanie imprez tanecznych wciąż jest zabronione i póki co, nie wiadomo kiedy ten zakaz zostanie zdjęty. Tymczasem wiele dyskotek i klubów w całej Polsce boryka się z poważnymi problemami. Nie wiadomo, ile z nich zdoła się utrzymać. Rozwiązania zaczęły szukać kluby w Krakowie. Część z nich przechodzi właśnie transformację.

Otwarcie dyskotek i klubów nocnych w Krakowie

Koronawirus wymusza trudne decyzje na właścicielach klubów. Krakowskie knajpy powoli wracają do działalności po przerwie wywołanej pandemią. Wracają, ale muszą przestrzegać zasad sanitarnych. Imprezy taneczne są nadal zakazane więc kluby DJ-skie w większości wciąż są zamknięte. Pozostałe musiały zmienić charakter swojej działalności.

Kiedyś nie sprzedawaliśmy pizzy w klubie, w tym momencie bardziej próbujemy się przerobić trochę na restaurację i bardziej na taką spokojną działalność. Kiedyś skupialiśmy się na imprezach tanecznych, teraz próbujemy organizować pub quizy, reklamujemy bardziej bilard - mówi właściciel jednego z krakowskich klubów w Starym Mieście Artur Ponanta.

Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 147! #2xGoraca20 - lista hitów ESKI 28.06.2020

Dyskoteki i kluby w Krakowie otwarte. Czy taka działalność jest legalna?

Małopolski Sanepid podkreśla, że każdy przypadek imprezy tanecznej w klubie należy zgłaszać na policję. Knajpy o innym charakterze, choć dostępne, to i tak nie mają lekko.

Przy jednym stoliku powinny siedzieć rodziny lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku odległości pomiędzy poszczególnymi osobami powinny wynosić minimum 1,5 metra a osoby nie powinny siedzieć na przeciwko siebie. Wyjątkiem są stoliki gdzie zamontowano przegrodę, na przykład z pleksi - mówi rzeczniczka Sanepidu w Krakowie Dominika Łatak-Glonek.

Krakowska policja przyznaje że miała zgłoszenia łamania zasad sanitarnych, ale nie umie powiedzieć czy i ile z nich, dotyczyły klubów tanecznych.

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani
Posłuchaj o kocim katarze. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE