Kibice Wisły Kraków odśpiewali hymn klubu na Rynku Głównym. Tak świętują jubileusz

2021-06-19 13:16
Kibice zaśpiewali hymn Wisły Kraków z okazji 115. rocznicy powstania klubu.
Autor: Bartłomiej Plewnia

Kibice 13-krotnego mistrza Polski nie mieli wielu powodów do zadowolenia po ostatnim sezonie Ekstraklasy. Teraz jednak mogą pozwolić sobie na chwilę radości. W sobotę 19 czerwca rozpoczęły się obchody 115-lecia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Z tej okazji fani Białej Gwiazdy odśpiewali hymn klubu przy Bazylice Mariackiej.

"Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski ród/Zwycięży nasza Wisła, bo to krakowski klub" - refren hymnu Wisły Kraków wybrzmiał na krakowskim Rynku z okazji klubowego jubileuszu. Biała Gwiazda rozpoczęła 19 czerwca obchody 115 lat od powstania Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. O 11:00  w Bazylice Mariackiej rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji klubu. Potem Wiślacy zaśpiewali hymn przed drzwiami świątyni.

- 40 lat na meczach i na wyjazdach. Cała Polska i cała Europa, od Oslo po Madryt, Barcelona, Saloniki. 12 wyjazdów, jeden nieudany, bo nas nie wpuścili - mówił nam jeden z kibiców. - Emocje są większe lub większe, ale jednak w sercu ta Wisła jest - przyznaje inny.

Jedną z największych atrakcji 115-stej rocznicy powstania klubu ma być mecz towarzyski Wisły z Borussią Dortmund. Data spotkania nie jest jeszcze potwierdzona, możliwe terminy to 21 lipca, 3 lub 4 sierpnia.

Euro 2020: Ostatni trening Polaków przed meczem z Hiszpanią.
Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE