Stanęła w obronie męża po skandalu na derbach Krakowa. Kim jest Karolina Bojar-Stefańska? [ZDJĘCIA]

2020-12-08 8:34

Ostatnie derby Krakowa zelektryzowały piłkarski świat. Nie chodzi jednak o wynik (1:1), ale o pomeczowe oświadczenie Cracovii, która zarzucała sędziemu - Danielowi Stefańskiemu wypaczenie wyniku. Oskarżenia poleciały także w kierunku jego żony - Karoliny. Ta szybko odpowiedziała Pasom, stając też w obronie swojego ukochanego. Nie wszyscy wiedzą, że Karolina Bojar-Stefańska uważana jest za najpiękniejszą sędzię piłkarską. Co jeszcze o niej wiemy?

Przypomnijmy, że 200. jubileuszowe derby Krakowa wzbudziły mnóstwo emocji. I nie chodziło tylko o walkę na boisku. Z trybun stronę arbitra Daniela Stefańskiego poleciały wulgarne słowa. Ich autorami byli m.in. wiceprezes Cracovii Jakub Tobiasz oraz prezes Pasów Janusz Filipiak.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów

Po tej sytuacji Cracovia wydała oświadczenie, w którym oskarżała sędziów o "wypaczanie" wyniku. Jako jeden z powodów podała to, że żona arbitra (Daniela Stefańskiego) według wpisów jest kibicką Wisły Kraków, a "wyznaczenie tej pary do sędziowania derbów samo w sobie nie było odpowiedzialne".

Takie zachowanie Pasów również nie pozostało bez echa. Do komunikatu klubu odniosła się właśnie Karolina Bojar-Stefańska.

W tak precedensowej sprawie czuję powinność zajęcia publicznego stanowiska, gdyż milczenie byłoby niemym przyzwoleniem na podobne zachowania w przyszłości. Tendencja do coraz to śmielszego wyrażania agresji wobec arbitrów jest niestety wzrostowa. (...) Jestem żoną człowieka, któremu życzy się śmierci i regularnie wyzywa. Sama jestem sędzią piłkarską i mam pełną świadomość tego, z czym wiąże się ta profesja. Niemniej w pewnym momencie należy powiedzieć, że granice zostały przekroczone. I to jest ten moment - napisała Bojar-Stefańska.

Podkreśliła również, że jako sędzia PZPN nie kibicuje żadnej drużynie. Dodatkowo okazało się, że sędzia piłkarska jeszcze kilka late temu trenowała lekkoatletykę w... Cracovii!

Żona, która staje w obronie męża? Trzeba przyznać, że to skarb! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię, w której prezentujemy zdjęcia Karoliny Bojar-Stefańskiej. Zobaczcie koniecznie!

Kim jest Karolina Bojar-Stefańska, nazywana najpiękniejszą sędzią piłkarską?

Karolina Bojar-Stefańska urodziła się w Krakowie, ma 23 lata. Od kilku lat sędziuje mecze piłki nożnej. We wrześniu tego roku poprowadziła mecz w Ekstralidze kobiet. Studiuje na Uniwersytecie Jagielloński. W 2018 roku Karolina Bojar-Stefańska została wybrana przez brytyjski "The Sun" najseksowniejszą sędzią piłkarską. W styczniu tego roku zaręczyła się z 42-letnim Danielem Stefańskim. Jesienią para wzięła ślub na Santorini.

Posłuchaj, czym objawia się różyczka i jak ją leczyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE