Mecze tylko dla osób zaszczepionych na koronawirusa?! Padły pierwsze propozycje

2020-12-08 8:10
stadion piłkarski
Autor: Pixaby Mecze tylko dla osób zaszczepionych na koronawirusa?! Padły pierwsze propozycje

Kochasz sportowe emocje i śledzenie ich "na żywo"? Uwaga, w przyszłym roku wizyta na stadionie może być problemem. Jeśli marzy ci się zajęcie miejsca na trybunie, to będziesz musiał pokazać zaświadczenie o przyjęciu szczepionki na koronawirusa.

Pandemia koronawirusa od dłuższego czasu daje się nam we znaki. Przez COVID-19 odwołanych zostało wiele tegorocznych wydarzeń, m.in. EURO 2020, czy igrzyska olimpijskiego. Fani koncertów również musieli zrezygnować ze słuchania swoich idoli na żywo. Wiele osób zastanawia się, jak w przyszłym roku będą wyglądać imprezy masowe. Czy uda się, choć po części wrócić do normalności?

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 04.12.2020

Mecze tylko dla osób zaszczepionych na koronawirusa

Padły już pierwsze pomysły dla fanów piłki nożnej. Przypomnijmy, w czerwcu i lipcu czekają nas mistrzostwa Europy w futbolu, przeniesione z 2020 roku. Rozpoczną się również eliminacje do mundialu 2022 w Katarze. Oprócz tego wciąż trwają rozgrywki ligowe. Jak więc zapełnić trybuny? Pomysłem są obowiązkowe szczepienia dla kibiców.

Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa przy wejściu na mecz

Z taką propozycją wyszedł Rick Parry szef EFL (English Football League), która organizuje rozgrywki piłkarskie w Anglii (poza Premier League). Jego pomysł zakłada wprowadzenie tzw. paszportu kibica.

Jeśli się zaszczepisz, będziesz mógł przyjść na mecz piłkarski: bez maseczki, normalnie, jak przed pandemią koronawirusa - mówi Parry.

Decyzje w tej sprawie mają zapaść już w styczniu. Idea Parry'ego ma poparcie ministra odpowiedzialnego za proces szczepienia w Wielkiej Brytanii.

Na mecz piłkarski tylko po szczepieniu na koronawirusa? Polscy eksperci mają wątpliwości

Z takim podejściem nie zgadza się np. dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem. Jak podkreśla w rozmowie ze Sportowymi Faktami, szczepienia będą trwały wiele miesięcy, a prognozy mówiące o tym, że już niedługo wypełnimy stadiony, jest szkodliwe. Może to skutkować poluzowaniem obostrzeń. Zaznacza także, że w grę wchodzie kwestia dostępu do karty medycznej, a to jest niedopuszczalne.

Póki co, planów wprowadzenia obowiązkowego szczepienia przed wejściem na stadion nie mają również przedstawiciele PKO Ekstraklasy.

Posłuchaj, czym objawia się różyczka i jak ją leczyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE