Pogrzeb Kacpra Tekielego w Gdańsku. Alpinistę żegnały tłumy

i

Autor: Anna Gawrońska

Kacper Tekieli został pochowany na cmentarzu w Gdańsku. Alpinistę żegnały tłumy

2023-05-30 15:32

Pogrzeb tragicznie zmarłego alpinisty rozpoczął się we wtorek (30 maja) o godzinie 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim. Alpinistę żegnały tłumy.

Kacper Tekieli. Zginął w szwajcarskich Alpach

Tekieli był uczestnikiem programu Polski Himalaizm Zimowy (2010-2015) i w ramach projektu brał udział w wyprawach na Makalu oraz Broad Peak Middle. W 2016 roku uczestniczył z Pawłem Karczmarczykiem w akcji ratunkowej na Shivling w indyjskich Himalajach (6543 m).

W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, wiele samotnie, pokonując najważniejsze ściany polskich i słowackich szczytów. Wspinał się także w Alpach (słynna „trylogia alpejska” północnych ścian: Eiger, Matternhorn, Grandes Jorases), na Alasce, na Kaukazie, w Norwegii.

17 maja alpinista i instruktor wspinaczki sportowej Kacper Tekieli zginął w lawinie w szwajcarskich Alpach. Był mężem mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk-Tekieli. Miał 38 lat. Był uczestnikiem programu Polski Himalaizm Zimowy (2010-2015) i w ramach projektu brał udział w wyprawach na Makalu oraz Broad Peak Middle.

Kacper Tekieli został pochowany na cmentarzu w Gdańsku. Alpinistę żegnały tłumy

Kacpra Tekieli. Pogrzeb w Gdańsku 

Pogrzeb tragicznie zmarłego alpinisty odbył się we wtorek (30 maja) o godzinie 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim. Przed kaplicą pojawiły się już tłumy żałobników.

Nie będę mówić do Kacpra. Będę mówić do was. Mimo śmierci nie mam wrażenie, że czegoś się od niego nie dowiedziałam

- rozpoczęła swoją przemowę jego żona, mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk.

Chciał wejść na wszystkie czterotysięczniki przed "czterdziestką". Jestem szczęściarą, że mogłam mu towarzyszyć w tym wszystkim i być obok niego. Miałam czas się z nim pożegnać. Ma wspaniałych przyjaciół. Nigdy nie zapomnę, jak rzuciliście wszystko i pojechaliście szukać mojego męża - mówiła.

Tragiczna śmierć męża Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli zginął w Alpach
Źródło: Kacper Tekieli został pochowany na cmentarzu w Gdańsku. Alpinistę żegnały tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE