Już za chwilę pierwszy dzwonek... Szkoły już przygotowują się na powrót uczniów

2022-08-10 18:44
Murale w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krakowie
Autor: Aleksandra Wasilewska Murale w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krakowie

Za niemal 3 tygodnie zabrzmi pierwszy dzwonek i uczniowie powrócą do szkolnych ławek. Tymczasem szkoły już intensywnie przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego: odświeżają sale, remontują łazienki, instalacje elektryczne i ogrzewanie.

Wszystko po to, aby uczniowie mogli uczyć się w coraz bardziej komfortowych warunkach i czuć się jak u siebie. W końcu szkoła określana jest mianem drugiego domu. Dlatego też przygotowania na powrót uczniów ruszyły pełną parą.

Szkoły, jak i przedszkola, zgłaszają szereg potrzeb remontowych. Dotyczą one głównie remontów pomieszczeń dydaktycznych, sanitariatów, wymiany stolarki okiennej, jak i drzwiowej, remontu dachu, kuchni, sal gimnastycznych i instalacji elektrycznych - wymienia Maciej Dadak, z-ca dyrektora Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

Jedna ze szkół zdecydowała się na odmalowanie ścian poprzez... murale z wizerunkiem sławnych poetów z Krakowa: Szymborskiej, Miłosza, a także... Kory Jackowskiej.

Pomysł był taki, żeby to była taka poezja, która wzbudzi w nich refleksję i zainspiruje. Chodziło też o pewnego rodzaju poszukiwania. Mamy nadzieję, że ten mural stanie się inspiracją dla naszych uczniów - mówi Paulina Serednicka - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Jak podaje Miasto, blisko 280 placówek walczy z czasem by powitać uczniów w odświeżonych wnętrzach. Przewidziano na to rekordową kwotę - aż 42 miliony złotych.

Rozwiąż ten quiz, a przekonasz się, o ilu polskich zabytkach nie miałeś nawet pojęcia!

Pytanie 1 z 10
Rotunda romańska pod wezwaniem św. Mikołaja z przełomu XI/XII wieku, która znajduje się na banknocie 20-złotowym mieści się w...
Frank Sinatra z kielnią w ręce? Tomasz z Lublina śpiewa tynkując ściany
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE