Święto studentów wróciło do Krakowa! Trwają Juwenalia Krakoskie [ZDJĘCIA]

2022-05-19 15:16

Trwa wielkie święto krakowskich studentów! Do miasta powróciły Juwenalia! W tym roku koncerty odbywają się na trzech scenach plenerowych: na Plaży AGH, w Klubie Kwadrat oraz w Żaczku. Łącznie wystąpi ponad trzydzieści gwiazd, reprezentujących różne style muzyczne.

Za nami pierwsze koncerty plenerowe. Podczas tegorocznych Juwenaliów wystąpili już Paluch, Gibbs czy Sarius. Do niedzieli Kraków wypełniony będzie muzyką i innymi atrakcjami. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

- To na pewno jest Tymek, Żabson, Vito Bambino, Mrozu, Natalia Nykiel, Happysad dla nas zagra. Tych artystów jest naprawdę sporo. No i oczywiście królowa, czyli Maryla Rodowicz, która zagra w sobotę na Strefie Plaża - mówi Jakub Śliwiński, Dyrektor Juwenaliów Krakoskich.

Zobaczcie relację z pierwszego dnia koncertów!

Studenci są spragnieni koncertowych wrażeń. Dla niektórych to będzie pierwsze tego typu wydarzenie.

- Ja się bardzo cieszę, bo przez pandemię to będą moje pierwsze Juwenalia. Jestem ciekawy wrażeń, bo nigdy nie byłem. Dopiero teraz zaczyna się prawdziwe życie studenckie. Idę na Happysad i no i generalnie planuję zabawę do białego rana. A my bardziej stawiamy na imprezy na Miasteczku - mówią krakowscy studenci. 

Bilety na koncerty możecie kupić w internecie. W najbliższy piątek odbędzie się także tradycyjny korowód juwenaliowy. Studenci przemaszerują z ulicy Reymonta na Plac Szczepański, gdzie otrzymają symboliczne klucze do miasta od Prezydenta Krakowa.

Nowy plac zabaw przy ul. Grottgera w Krakowie

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie