Jest szansa, że zniknie jedna z białych plam na rowerowej mapie Krakowa

2021-12-17 17:32
Most Nowohucki
Autor: Mapy Google

Miasto pracuje nad koncepcją budowy kładki zlokalizowanej w sąsiedztwie mostu Nowohuckiego i zjazdów na Wiślaną Trasę Rowerową.

Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa wyjaśnia, że koncepcja jest konieczna, bo mamy do czynienia z wyjątkowo trudnym terenem.

Są analizy tego w jaki sposób taki obiekt wpłynie na przepływ Wisły, mamy różnicę wysokości, mamy szczególnie trudną sytuację od strony torów kolejowych, ponieważ tam mamy sporo infrastruktury, więc w ogóle i w jaki sposób to zrobić, to trudne zadanie projektowe. Sama koncepcja to koszt ok. 200 tys. zł - stwierdza. 

Marcin Dumnicki ze Stowarzyszenia Kraków Maistem Rowerów przyznaje, że widzi zmianę w podchodzeniu urzędników do infrastruktury rowerowej. 

Ja się nie przywiązuję za bardzo do urzędniczego "niedasię", to często stwierdzenie: nie wiemy, nie mamy pomysłu, nie doczytaliśmy przepisów, dlatego od jakiegoś czasu ewidentnie dochodzą słuchy, że w środowisku urzędników dość poważnie myśli się o tej kładce - wyjaśnia. 

Realnie projektowanie kładki może potrwać dwa lata. Sama budowa potrwała by rok i kosztowała nawet kilkadziesiąt milionów złotych. 

Tańczące z promocjami 17.12

Czy jesteś konsekwentnym rodzicem?

Pytanie 1 z 10
Chcesz nauczyć dziecko nowej domowej czynności. W pierwszym tygodniu:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE