Most Nowohucki

i

Autor: Mapy Google

Jest szansa, że zniknie jedna z białych plam na rowerowej mapie Krakowa

2021-12-17 17:32

Miasto pracuje nad koncepcją budowy kładki zlokalizowanej w sąsiedztwie mostu Nowohuckiego i zjazdów na Wiślaną Trasę Rowerową.

Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa wyjaśnia, że koncepcja jest konieczna, bo mamy do czynienia z wyjątkowo trudnym terenem.

Są analizy tego w jaki sposób taki obiekt wpłynie na przepływ Wisły, mamy różnicę wysokości, mamy szczególnie trudną sytuację od strony torów kolejowych, ponieważ tam mamy sporo infrastruktury, więc w ogóle i w jaki sposób to zrobić, to trudne zadanie projektowe. Sama koncepcja to koszt ok. 200 tys. zł - stwierdza. 

Marcin Dumnicki ze Stowarzyszenia Kraków Maistem Rowerów przyznaje, że widzi zmianę w podchodzeniu urzędników do infrastruktury rowerowej. 

Ja się nie przywiązuję za bardzo do urzędniczego "niedasię", to często stwierdzenie: nie wiemy, nie mamy pomysłu, nie doczytaliśmy przepisów, dlatego od jakiegoś czasu ewidentnie dochodzą słuchy, że w środowisku urzędników dość poważnie myśli się o tej kładce - wyjaśnia. 

Realnie projektowanie kładki może potrwać dwa lata. Sama budowa potrwała by rok i kosztowała nawet kilkadziesiąt milionów złotych. 

Tańczące z promocjami 17.12

Czy jesteś konsekwentnym rodzicem?

Pytanie 1 z 10
Chcesz nauczyć dziecko nowej domowej czynności. W pierwszym tygodniu: