Jest decyzja urzędu ws. parkingu P+R na Górce Narodowej. Kiedy ruszy budowa?

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich

Jest decyzja urzędu ws. parkingu P+R na Górce Narodowej. Kiedy ruszy budowa?

2023-03-07 11:37

Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa wydał decyzję, która zezwala na rozpoczęcie budowy parkingu P+R na Górce Narodowej. Oprócz samego parkingu w ramach inwestycji powstanie pętla tramwajowa i terminal autobusowy. Kiedy ruszy długo zapowiadana budowa?

Co powstanie na Górce Narodowej?

W ramach inwestycji na Górce Narodowej powstanie parking dwupoziomowy, pod którym ma działać terminal autobusowy i pętla tramwaju.

- Takie rozwiązanie nie tylko poprawia integrację poszczególnych środków transportu. Dwupoziomowy parking to dwa razy więcej miejsc postojowych niż pierwotnie planowano. Obiekt zlokalizowany zaraz przy granicy Krakowa na Górce Narodowej zapewni parkowanie w systemie P+R dla ok. 470 pojazdów – informuje ZIM.

Na parkingu będą też miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Budowa rozpocznie się zaraz po zakończeniu procesu remediacji terenu. Ta ma zakończyć się jeszcze w połowie marca, bo stan zaawansowania prac wynosi 90 procent.

- Zgodnie z planem, budowa fragmentu końcowego linii tramwajowej do Górki Narodowej ma się zakończyć w połowie tego roku. Tak szybkie tempo realizacji będzie możliwe dzięki zastosowaniu modułowego systemu budowy parkingu – dodaje ZIM.

Linia tramwajowa KST Krowodrza Górka – Górka Narodowa będzie miała łącznie ok. 5,5 km długości. W ramach zadania powstaną aż 23 perony tramwajowe i siedem obiektów inżynierskich wraz z nowym układem drogowym.

- Budowa Krakowskiego szybkiego Tramwaju to także 6,3 km ścieżek rowerów i ciągów pieszo-rowerowych, ekrany akustyczne tam gdzie jest to konieczne dla zapewnienia komfortu mieszkańców. Krakowski Szybki Tramwaj na Górkę Narodową to szereg rozwiązań proekologicznych. Ponad 60 proc. torowiska będzie zielona – czytamy w komunikacie.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof BREJZA

Jak dobrze znasz teksty piosenek Maanamu? Quiz dla prawdziwych fanów polskiego zespołu

Pytanie 1 z 10
Kogo serdecznie wita Kora w utworze "Boskie Buenos (Buenos Aires)"