Jesień w muzeum. Kolejna edycja Kiermashu

2021-09-18 18:01
Kiermash w Muzeum Inżynierii Miejskiej
Autor: Kuba Kusy

Ciepłe kurtki, płaszcze, szale, a także jesienne dodatki, dizajnerska biżuteria i ekologiczne kosmetyki. To wszystko można znaleźć na Kiermashu, który w ten weekend gości w hali Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Targi promujące odpowiedzialną modę od lokalnych producentów odbywają się już od ośmiu lat. Izabela Chyłek, organizatorka Kiermashu podkreśla, że tym, co przyciąga do klientów jest unikatowość produktów.

Posłuchaj relacji Kuby Kusego z krakowskiego Kiermashu:

Często taka kolekcja pojawia się tylko raz i np. ma tylko jedną numerację, a później zostanie zmieniony print, zostanie zmieniony krój, więc jeśli szukamy jakichś rzeczy oryginalnych, innych, niż to, co noszą wszyscy na zewnątrz, to Kiermash jest dobrym miejscem, by je znaleźć - mówi. 

Dla klientów odwiedzających Kiermash ważne są nie tylko wzornictwo i jakość produktów, ale i możliwość bezpośredniego kontaktu z producentami.

Znam kilka marek, zwykle robię zakupy przez internet, ale miło jest przyjść, pogadać z osobą, która robi tę markę i podtykać sobie, wybrać coś na miejscu. Miło jest porozmawiać z osobą, która uszyła ciuchy, które mam na sobie i lubię. Są tu wyjątkowe rzeczy, nigdzie takich nie znajdę, są świetne kolory, kroje, a poza tym można spotkać fajnych, polskich projektantów - mówią. 

Poprzednia, letnia edycja Kiermashu odbyła się w Parku Jordana w ramach Kraków Culture Summer. Radio Eska jest patronem wydarzenia. 

Poradnik Zdrowie: choroby intymne

QUIZ. Co oznaczają te skróty?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza skrót PKP?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE