Jerzy Stuhr stanie przed sądem. Znamy termin rozprawy

2023-01-17 11:43
Jerzy Stuhr stanie przed sądem. Znamy termin rozprawy
Autor: AKPA

1 marca przed krakowskim sądem rejonowym stanie aktor Jerzego Stuhra, którego prokuratura oskarża o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

Aktor prowadził samochód pod wpływem alkoholu

Akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Stuhrowi za prowadzenie w stanie nietrzeźwości wpłynął do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w ostatnich dniach grudnia. Z końcem listopada znany aktor usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy Stuhr został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia.

Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wynikało to z faktu, że był wcześniej umówiony z pewną osobą, która przypomniała mu o tym spotkaniu nagle, on zapomniał o tym spotkaniu. W związku z tym, czując się dobrze po kilku godzinach od spożycia alkoholu, wsiadł do samochodu i jechał na to spotkanie - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Jerzy Stuhr stanie przed sądem

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Jerzemu Stuhrowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Aktor w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem na miejscu policji - nie zauważył  kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Potężna fabryka narkotyków pod Krakowem zlikwidowana. Wśród zatrzymanych dwaj "chemicy"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE