Jedyna taka w Krakowie. Społeczna Kaffka wystartowała! Byliśmy na oficjalnym otwarciu [ZDJĘCIA]

2023-02-07 13:35

We wtorek, 7 lutego w Krakowie została otwarta kawiarnia, która jest jedyna w swoim rodzaju. Mowa oczywiście o Społecznej Kaffce, w której pracują osoby cierpiące na Zespół Downa. Urokliwe miejsce prowadzi przedsiębiorstwo społeczne Społeczna 21. We wtorek oficjalnie powitali gości. Zobaczcie, jak było na otwarciu kawiarni!

Czym jest Społeczna Kaffka?

Społeczna Kaffka to kawiarnia otwarta przy ul. Na Kozłówce 25, prowadzona przez przedsiębiorstwo społeczne Społeczna 21, które jest ukierunkowane na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością.

Kaffka jest wyjątkowa i szczególna, nie tylko ze względu na dobrą kawę, ale także wspaniałych pracowników.

W lokalu pracują młodzi ludzie cierpiący na Zespół Downa – Julia, Monika, Szymon, Jan i Grzegorz. Wszyscy są baristami - zajmują się przygotowaniem kawy i obsługą klientów. Społeczna Kaffka przyjmuje gości już od stycznia, ale dopiero we wtorek, 7 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie. W menu dostępne są różne rodzaje ciast, okazjonalne napoje, pyszna kawa i oczywiście wiele słodkości. 

Kawiarnia oprócz aktywizacji społecznej oferuje także możliwość rozwoju osobistego pracownikom, którzy są zatrudnieni na 1/2 etatu. Praca pozwala im przede wszystkim na poszerzanie kompetencji, trening umiejętności społecznych i komunikacyjnych, a docelowo osiągnięcie samodzielności ekonomicznej.

W lokalu do dyspozycji klientów jest duża sala ze stolikami na 25 miejsc siedzących. Kaffka jest nowoczesna i funkcjonalna. Znajdziemy tam m.in. strefę relaksu, kącik z zabawkami dla maluchów i miejsce do pracy. Dostępna jest także pętla indukcyjna i podjazd dla wózków.

Integracja i aktywizacja. Co będzie się działo w kawiarni?

Społeczna Kaffka w zamyśle ma być także miejscem spotkań lokalnych mieszkańców. W lokalu organizowane będą m.in. warsztaty edukacyjne, animacje i wystawy.

Aby być na bieżąco, warto śledzić oficjalny profil Społecznej Kaffki, działający na portalu Facebook. Kawiarnia jest otwarta od poniedziałku do piątku i w co drugą sobotę w godz. od 10:00 do 17:00.

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się