ŻYCIE MIASTA

Jarmark odpustowy Emaus 2024 przy Błoniach. Wyborna pogoda przyciągnęła tłumy krakowian [CENY, GALERIA]

2024-04-02 16:21

Jarmark odpustowy Emaus w Krakowie ma już tradycję wielowiekową. W tym roku po raz pierwszy odbył się w nowej lokalizacji — na alejce pieszo-rowerowej wzdłuż Błoń od strony alei 3 Maja. Niezwykle ciepła i słoneczna pogoda skusiła mieszkańców miasta do tłumnego przybycia na wielkanocne targi. Na stoiskach nie zabrakło dobrego, regionalnego jedzenia, słodyczy i zabawek, a nad wszystkimi powiewały sznury balonów.

Jarmark wielkanocny Emaus 2024 w Krakowie

Wielkanocny odpust Emaus to wielowiekowa krakowska tradycja. Pierwsze wzmianki o tym niezwykłym wydarzeniu pochodzą jeszcze z 1596 roku. W tym roku odbyła się zmiana miejsca wydarzenia. Ze względu na remont przy ulicy Kościuszki, Emaus 2024 odbył się na alejce pieszo-rowerowej wzdłuż Błoń od strony alei 3 Maja, a w okolicy Muzeum Narodowego i ul. Oleandry zaroiło się od tłumu ludzi. Piękna, słoneczna pogoda i rekordowo wysoka temperatura przyciągnęła na wydarzenie całe rodziny z dziećmi.

Emaus 2024. Jedzenie, słodycze, zabawki i agitacja polityczna

Podczas jarmarku odpustowego Emaus nie zabrakło licznych atrakcji. Na wydarzeniu pojawiło się wielu wystawców, którzy w ofercie mieli niezwykłe rękodzieło i pamiątki związane z kulturą Krakowa. Na najmłodszych czekało wiele zabawek i słodyczy — chałwy, popcorn i oczywiście wata cukrowa. Nie zabrakło wielu regionalnych potraw, w tym góralskich serków i pajdy ze smalcem. Na jarmarku wielkanocnych widać było także zwiastun nadchodzących wyborów samorządowych. Na obu krańcach jarmarku widoczni byli politycy oraz ich sympatycy, którzy wręczali ulotki wyborcze. Sprawdźcie już teraz w naszej galerii, co można znaleźć na jarmarku odpustowym Emaus i jakie ceny obowiązywały na straganach.

Emaus 2024 przy Błoniach. Tłum krakowian odwiedził tradycyjny jarmark wielkanocny:

QUIZ. Krakowskie tradycje wielkanocne. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 11
1. Co roku, w Niedzielę Palmową po podkrakowskich wsiach wędrują…
13. Krakowski Festiwal Komiksu. Fani powieści graficznych dopisali