Połóż tę roślinę na parapecie. Pozbędziesz się komarów raz na zawsze

i

Autor: pl.freepik.com/Pexels Połóż tę roślinę na parapecie. Pozbędziesz się komarów raz na zawsze

Ciekawostki

Jak odstraszyć komary? Postaw tę popularną roślinę na parapecie. Jest niezwykle skuteczna!

2023-07-19 9:29

Jak skutecznie odstraszyć komary? Lato w pełni, a to oznacza, że z tymi owadami będziemy mieli do czynienia przez kilka tygodni. Okazuje się, że jest skuteczny sposób, by pozbyć się komarów. Wystarczy na parapecie postawić bardzo popularną roślinę. Gwarantujemy, że do mieszkania nie wleci już żaden komar!

Jak skutecznie odstraszyć komary? Postaw tę roślinę na parapecie

Okres letni to nie tylko przyjemne ciepło, lekkie i przewiewne ubrania czy imprezy "pod chmurką", ale też czas, gdy atakują nas brzęczące i gryzące owady. Jak chronić się przed komarami? Jak pozbyć się komarów z domu? Choć w sieci można znaleźć wiele najróżniejszych sposobów, nie wszystkie są skuteczne. Specjalne specyfiki odstraszające komary są z kolei niezbyt łaskawe dla alergików. Nie powinno się ich także stosować, jeśli w domu mamy małe dzieci lub zwierzęta. Są jednak rośliny, które odstraszają komary. Działanie nie wszystkich jest potwierdzone, ale jedna na pewno działa i co więcej - niemal każdy ma ją w swojej kuchni. Chodzi o... bazylię.

Bazylia pomoże odstraszyć komary. Jak działa?

Świeża bazylia w doniczce to niezastąpiony składnik wielu dań, szczególnie kuchni włoskiej. Któż nie lubi kanapek ze świeżymi pomidorami, mozzarellą, bazylią i oliwą? Okazuje się, że bazylia, oprócz tego, że jest aromatycznym dodatkiem do dań, to właśnie ze względu na wydzielany, specyficzny zapach, skutecznie odstrasza komary. Wszystko przez naturalne olejki eteryczne, które zawiera w sobie ta roślina, czyli eugenol i limonel. Są one nieprzyjemne dla namolnych owadów. Wystarczy więc położyć doniczkę ze świeżą bazylią na parapecie tego okna, które zazwyczaj otwieramy w letnie, upalne wieczory, a żaden komar-krwiopijca nie będzie nam już utrudniał życia.

Groźne rośliny w lasach i parkach. Na co trzeba uważać?

Beszamel - Dereń jadalny: co to za roślina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE