Jak dbać o bezpieczeństwo nad wodą? Służby mundurowe odpowiadają

2021-08-01 21:18
Połowinki Wakacyjne w Krakowie
Autor: Ula Bienia

Na terenie Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki” odbyły się w niedzielę „Połowinki Wakacyjne”. Akcję prowadził między innymi: Wydział Prewencji KWP w Krakowie, Komenda Miejska Policji oraz Krakowskie ​Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Miała na celu promowanie zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji wśród dzieci i dorosłych.

Podczas krakowskich "Połowinek Wakacyjnych" uczestnicy mogli zobaczyć wnętrze wozu strażackiego i wziąć udział w konkursach. Dowiedzieli się także między innymi: jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak dbać o bezpieczeństwo, spędzając czas nad zbiornikiem wodnym. 

- Jako rodzice starajmy się być zawsze w pobliżu, kiedy nasze dziecko wchodzi do wody. Nigdy nie skaczmy do płytkiej i nieznanej nam wody. Nie pływajmy po spożyciu alkoholu. Korzystając ze sprzętu, zadbajmy o to, aby on był pewny i sprawdzony. Nie pozostawiajmy swoich rzeczy bez opieki, wchodząc do wody - mówi sierżant sztabowy Monika Kołodziejczyk-Knapik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i koordynator Bezpiecznych Wakacji.

"Połowinki Wakacyjne" cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. 

- Jest bardzo fajnie. Przeszliśmy już prawie po wszystkich straganach. Sprawdzaliśmy czas reakcji, a teraz lecimy na alkotesty. Dowiedzieliśmy się, że jak jest biała flaga to można pływać, a jak czerwona to nie można. Ta akcja daje do myślenia. Można komuś życie uratować - relacjonują uczestnicy. 

Funkcjonariuszy wspomagały maskotki straży miejskiej i małopolskiej policji.

Powstańcy zaatakowali Dworzec Wschodni. Inscenizacja historyczna na Pradze

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE