Iron Maiden zagra w Krakowie. Gdzie kupić bilety? Kiedy startuje sprzedaż?

2022-10-07 15:23
Iron Maiden
Autor: Pexels Iron Maiden zagra w Krakowie. Gdzie kupić bilety? Kiedy startuje sprzedaż?

Iron Maiden w Krakowie. Koncert zespołu w ramach trasy "The Future Past Tour" odbędzie się 13 czerwca 2023 roku w Tauron Arenie. To jeden z najbardziej popularnych zespołów heavymetalowych i jeden z najważniejszych w całej historii rocka. Kiedy rusza przedsprzedaż biletów na koncert Iron Maiden w Krakowie i gdzie będzie można je kupić? Sprawdzicie w naszym materiale.

Iron Maiden Kraków – kiedy koncert? Gdzie kupić bilety?

Iron Maiden w 2023 roku wyruszy w trasę "The Future Past Tour". Co ciekawe, pierwsze miejsce na liście koncertowej zajmuje Polska. Zespół zagra 13 czerwca 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Na razie nieznana jest cena biletów, ale wiadomo, że będzie można je kupić na ticketmaster.pl. Kiedy ruszy sprzedaż? Oto terminy:

  • środa, 12 października 2022, godz. 12:00 – przedsprzedaż biletów dla klientów Citi Handlowy;
  • czwartek, 13 października 2022, godz. 12:00 – przedsprzedaż biletów dla klientów Ticketmaster;
  • piątek, 14 października 2022, godz. 12:00 – sprzedaż ogólna biletów.

Iron Maiden – co wiemy o zespole?

Kawałki Iron Maiden takie jak „Fear of The Dark”, „The Trooper”, „Wasted Years” czy „Hallowed Be Thy Name” są znane niemal każdemu. Zespół wywodzi się z Leyton w Londynie. Został założony 25 grudnia 1975 roku przez basistę i głównego kompozytora Steve’a Harrisa. Nazwę Iron Maiden oznaczającą „żelazną dziewicę”, Harris zapożyczył z tytułu filmu „Człowiek w żelaznej masce”. To grupa, która wybiła się poza swój heavymetalowy gatunek i stała się symbolem rocka. Ważna jest dla nich wolność wypowiedzi i niezależność artystyczna. Muzycy Iron Maiden zostali laureatami setek nagród muzycznych, m.in. Grammy Awards. Szacunkowo sprzedali swoje płyty w liczbie 130 milionów sprzedanych egzemplarzy. Aktualny skład Iron Maiden tworzą Bruce Dickinson, Janick Gers, Steve Harris, Nicko McBrain, Dave Murray i Adrian Smith. 

Ten występ doprowadził Marka Piekarczyka do łez

QUIZ: Jakim rodzajem węgla jesteś?

Pytanie 1 z 6
Kiedy jest zimno, najlepiej ubrać się w...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE