IMGW ostrzega przed upałami i burzami! Wydano ostrzeżenia najwyższego stopnia!

2022-06-29 11:18
Burza
Autor: pixabay.com Burza

W najbliższym czasie czeka nas bardzo niebezpieczna pogoda. To ze względu na szalejące upały oraz burze, które mają przechodzić przez Kraków i Małopolskę. IMGW ostrzega i wydaje alerty najwyższego stopnia!

Środa to kolejny bardzo upalny dzień w Krakowie. Jak podają synoptycy, temperatura w ciągu dnia wyniesie od 32 do 35 stopni Celsjusza. W czwartek i w piątek ma być jeszcze goręcej. Na termometrach zobaczymy nawet 37 kresek! Bardzo ciepło będzie także w nocy. Możemy spodziewać się od 18 do 21 stopni Celsjusza.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 proc. IMGW wydało już ostrzeżenie trzeciego stopnia, obowiązuje przed upałami. Będzie obowiązywać do godz. 20.00 w piątek, 1 lipca.

Upały to jednak niejedyny problem, z jakim będą zmagać się w najbliższym czasie mieszkańcy Krakowa. IMGW przestrzega też przed silnymi burzami, intensywnymi opadami deszczu (nawet do 35 mm) oraz gradem. Mocno także powieje - nawet do 80 km/h. Ostrzeżenie pierwszego stopnia w przypadku tych zjawisk obowiązuje w środę, 29 czerwca od 14 do 22.

Upały w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE