Nadchodzi totalne załamanie pogody. W Warszawie sypnie śnieg!

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS IMGW ostrzega przed śnieżycą. Przed nami drastyczny atak zimy

IMGW ostrzega przed śnieżycą. Przed nami drastyczny atak zimy

2022-11-16 16:59

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pierwsze w tym roku ostrzeżenie przed śnieżycą. Opady mają być na tyle intensywne, że miejscowo może spaść nawet nawet do 20 centymetrów śniegu w ciągu doby. Kiedy należy spodziewać się ataku zimy i opadów białego puchu? Sprawdźcie w naszym materiale.

Gwałtowna zmiana pogody. Śnieżyce i niskie temperatury w kilku regionach Polski

Złota, polska jesień na dobre stała się pieśnią przeszłości. W nadchodzących dniach czeka nas prawdziwy pogodowy armagedon. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaalarmował, że nadchodzi gwałtowne ochłodzenie, a także wydał pierwsze w tym roku ostrzeżenie przed śnieżycą. Lokalnie w ciągu doby może spaść nawet do 20 centymetrów śniegu. Z powodu raptownego spadku temperatury, IMGW rekomenduje ograniczanie pobytu na terenie otwartym, zwłaszcza w nocy i godzinach porannych.

Takie warunki pojawią się już w środę (16 listopada) nad ranem na północy kraju, a na Suwalszczyźnie mogą utrzymywać się przez cały dzień. W kolejnych dniach silne obciążenie zimnem występować będzie głównie rano i wieczorem, ale już na przeważającym obszarze kraju. Przy silnym i porywistym wietrze może utrzymywać się również lokalnie w ciągu dnia - czytamy w komunikacie IMGW.

IMGW ostrzega przed zimą. Gdzie i kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie 1. stopnia, z którego wynika, że w piątek, 18 listopada na południu Polski wystąpią intensywne opady śniegu. Szczególnie mocno może sypać w powiatach:

  • żywieckim,
  • bielskim,
  • suskim,
  • nowotarskim,
  • limanowskim,
  • nowosądeckim,
  • gorlickim.
Strach o dzieci po eksplozji w Przewodowie

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?